Зміни рентної плати на залізну руду випереджають події, – Європейська бізнес асоціація

Деякі пропоновані зміни в законопроєктах 1210 та 1210-1 – наприклад, зокрема, стосовно рентної плати за користування надрами, – фактично, випереджають події, істотно трансформуючи податковий ландшафт для окремих сегментів бізнесу ще до представлення та обговорення планованої реформи

Про це йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації, передає Depo.ua із посилання на сайт організації. 

Члени асоціації зазначають, що законопроєкти наразі обговорюються в рамках робочої групи парламенту з питань податків та фінансів. 

Наголошують, що вітають готовність влади до відкритого діалогу з бізнесом, однак вважають, що такий діалог має бути результативним. Як результат сприймуть 

"Результатом має стати досягнення компромісу у спосіб, який продемонструє повагу держави до встановлених нею офіційних правил гри", – йдеться у повідомленні. 

Автори заяви акцентують, що анонсовані прем'єром Олексієм Гончаруком наміри розпочати в майбутньому році комплексну податкову реформу вітаються бізнесом. Але деякі зміни – зокрема ті, що стосуються рентної плати за користування надрами, – випереджають події. 

Такі норми ризикують істотно трасформувати податковий ландшафт для деяких галузей бізнесу ще до обговорення планової реформи. 

"Тож аби країна мала дійсно якісні та стабільні податкові правила, пропозиції щодо змін до порядку оподаткування "ресурсних" платежів варто розглянути саме під час планування очікуваної податкової реформи", – важають бізнесмени. 

На їхню думку, поспіх у таких речах здатен зашкодити податковим надходженням. 

"Детальні прогнозні розрахунки про суттєве збільшення податкового навантаження було представлено Державній податковій служби та Комітету ВРУ для обговорення та підготовки зваженого компромісного варіанту. Також було обговорено можливі негативні наслідки такого збільшення податків", – йдеться у заяві. 

В якості компромісу на наступний рік пропонують варіант  підвищення ставки для залізної руди з 8% до 10% та встановлення мінімального порогу  рентабельності на рівні 150% від облікової ставки НБУ.

Це, на думку бізнесу, дозволить збільшити надходження до бюджету і водночас не матиме катастрофічних наслідків для бізнесу.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до профільного комітету парламенту та до ДПС України, закликаючи створити Стратегічну групу з напрацювання змін до IX Розділу ПКУ. До складу групи пропонують включити представників бізнесу. Це, за словами авторів звернення, сприятиме розробці якісного податкового законодавства в країні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme