Зміна обсягу проблемної заборгованості відбувається переважно шляхом списання NPL із балансів банків – Андрій Волков, фінансист

В останні кілька місяців в Україні спостерігається поступове пожвавлення кредитування

Журналіст відділу новин
Зміна обсягу проблемної заборгованості в…
Фото ілюстративне

Зміна обсягу проблемної заборгованості у банківській системі відбувається переважно шляхом списання NPL із балансів банків. На це у своїй колонці Delo.ua звернув увагу Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній "Інвестохіллс".

"Фактично це крайній захід на той випадок, коли з кредитами вже нічого неможливо зробити. Ні реструктуризувати, ні примусово стягнути. Тобто такі кредити стають чистими збитками банку, і він змушений їх утилізувати", – зазначив фінансист.

Він зауважив, що з січня 2022 по липень 2023 року частка NPL у портфелях банків зросла з 30% майже на 9 п.п. Тому говорити про те, що на ринку є стійка тенденція до скорочення NPL, на його думку, передчасно. Особливо з огляду на стан економіки. Адже український бізнес продовжує працювати за вкрай непростих умов. І багато позичальників мають труднощі з погашенням позик, що призводить до планомірного накопичення проблемної заборгованості.

Водночас за словами Волкова, останні кілька місяців в Україні спостерігається поступове пожвавлення кредитування.

"І не виключено, що восени частка NPL справді почне скорочуватися більш активно. Але, знову ж таки, це відбуватиметься номінально. Через "розмивання" частки токсичних кредитів у загальній сумі виданих позик, у зв'язку з подальшим списанням безнадійних боргів із банківських балансів та внаслідок заміщення списаних NPL тими кредитами, прострочення за якими ще не досягло критичної точки. Насправді проблемні борги нікуди не подіються", – резюмував засновник "Інвестохіллс".

Нагадаємо, Національний банк оприлюднив статистику кредитного ринку за 1 півріччя 2023 року та дані про непрацюючі позики (NPL). У тому числі НБУ наголосив на тому, що обсяг непрацюючих кредитів у банках у січні-червні зменшився на 7 млрд грн до 425 млрд грн, у тому числі за червень частка NPL скоротилася на 0,2 в.п.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme