"Злив" інформації та тиск на суди: Ситник розповів, що накопали "жучки" проти Холодницького

Дані прослуховування очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького зафіксували злив інформації про заплановані обшуки тим людям, в яких вони мали відбутися 

Про це заявив керівник Національного антикорпційного бюро України Артем Ситник в інтерв'ю Zn.ua, передає Depo.ua.

За його словами, прослуховування Холодницького велося близько місяця. "По-перше, йдеться про злив інформації про підготовлювані обшуки тим людям, у яких ці обшуки повинні були проводитися. По-друге, про тиск на певних посадових осіб для ухвалення ними певних рішень", - розповів Ситник про те, що зафіксовано на записах.

Він уточнив, що, зокрема, йдеться про тиск на прокурорів. "Є прокурори, які хочуть нормально працювати, але особи, які обіймають адміністративні посади в САП, не дають їм цього робити. Прокурор приносить "наверх" проекти підозр, але замість розгляду отримує наганяй, і справа гальмується", - каже очільник НАБУ.

Також, за його словами, записи зафіксували тиск на суд задля ухвалення незаконних рішень. "Зокрема, тиск на суд чиниться з тією метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в особи, яка є другом Холодницького. По-четверте, зафіксовано підбурювання свідка до дачі неправдивих показань. Це лише короткий перелік того, що зафіксовано на цих записах", - сказав Ситник.

Він конкретизував, що йдеться про наступні справи: розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси; справа щодо пропозицію хабара в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун; справа фірми "Золотий мандарин", яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідування, пов'язаних з е-деклараціями вищих посадових осіб.

"Складно уявити, що б ми могли почути, якби записи велися не чотири тижні, а чотири місяціі", - підкреслив керівник НАБУ.

За його словами, всі факти були викладені у скарзі, адресованій Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів. Також їх передали слідчій групі ГПУ, яка має оцінити їх і підготувати підозру очільнику САП.

Нагадаємо, 20 березня ЗМІ повідомили, що в робочому кабінеті Холодницького знайшли прослуховувальні пристрої.

Пізніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що установлення прослуховувального пристрою в кабінеті Холодницького санкціоноване судом.

27 березня Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ проводить слідчі дії щодо Назара Холодницького.

Після цього директор Антикорупційного бюро Артем Ситник визнав співпрацю його відомства і ГПУ у справі проти керівника САП Назара Холодницького.

ГПУ на 30 березня викликала Холодницького на допит, але він не прийшов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme