Жеваго та Пашинський створили першу "ширку" в Україні

В Житомирській облраді утворилася антипрезидентська коаліція за участю Опоблоку
Depo.Влада
13 листопада 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Жеваго та Пашинський створили першу "ширку" в Україні
Жеваго та Пашинський створили першу "ширку" в Україні

Головою Житомирської облради стала керівник обласної "Батьківщини" Анжеліка Лабунська, яка одночасно є і кумою одного зі ствопів Народного фронту нардепа Сергія Пашинського, і близькою поплічницею мільярдера-нардепа Костянтина Жеваго. Таке поєднання зв'язків Лабунської загалом не викликало б якихос питань з точки зору політики, якщо не одне але... обирали Лабунську голосами "Батьківщини", "УКРОПа", "Свободи", Радикальної партії Ляшка... та Опоблока. За бортом цієї коаліції залишилася БПП "Солідарність" "Самопоміч" та НРУ. Таким чином, маємо чи не першу антипрезидентську "ширку" в місцевій раді. І якщо антипрезидентська позиція "Батьківщина", яка у ВР одною ногою в коалції, а іншою - в опозиції, не викликає якихось особливих питань, то з боку "фронтовика" Пашинського освячення союзу з екс-регіоналами заради обрання куми головою облради виглядає дещо дивною.

Якби там не було, але, як depo.ua і писав, зараз по місцевих радах піде тенденція створення антипрезидентських коаліцій. Тобто усі проти "Солідарності". Іноді це буде відбуватися без участі Опоблоку, як, наприклад, в Київській облраді, яка теж дісталася "Батьківщині" і де за бортом коалції залишилася "Солідарність". В інших випадках - як в Старобільській райраді - коаліції проти "Солідарності" будуватимуться разом з Опоблоком. Тобто виникатимуть "ширки". 

Загалом політичний плюралізм не є поганим явищем, але те, що відбувається в місцевих радах - це діагноз не лише тим, хто створює "протиприродні" коаліції, а і партії влади, яка так і не зуміла вибудувати пристойну вертикаль. Тому помиляється той, хто говорить, що "Солідарність" як партія влади - це спадкоємець Партії регіонів. Ні. Це гідний спадкоємець іншої партії влади - Народний Союз "Наша Україна". Можна було б сказати, що це проблеми "Солідарності", але вони є проблемою президента, а відтак і всієї України. Конфлікти губернаторів з радами, "тарифні майдани" в регіонах, які вже анонсувала Тимошенко і так далі - усе це виглядає зловісно на фоні чергової ескалації конфлікту на Донбасі.   

Більше новин про місцеві вибори в Україні читайте на Depo. Вибори-2015.