Жертва двох революцій: Хто такий можливий міністр економіки Любченко, що "пережив" Тимошенко та Януковича

Потенційний міністр розвитку економіки Олексій Любченко має неабиякий досвід злетів і падінь на державній службі

Економічний і політичний оглядач
Жертва двох революцій: Хто такий можливи…
Фото: Facebook

Нинішнього очільника Державної податкової служби Олексія Любченка, за словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, висуватимуть на посаду голови Мінекономіки, а також віцепрем'єра. Його кандидатуру схвалили на засіданні фракції. 

Також у медіа гуляє версія, що у Любченку бачать можливу майбутню заміну Денису Шмигалю у кріслі прем'єра. 

Любченко з рік очолює податкову. Якщо у 2020-му з ним підписали контракт на період карантину, у квітні цього року його заново призначили на посаду вже після перемоги у конкурсі. 

При цьому роком за нинішньої влади чиновницький досвід пана Олексія не обмежується. Адже кожна революційна зміна влади в Україні скидає цього держслужбовця з олімпу і змушує знову докладати титанічних зусиль, аби відновитись і продовжити сходження нагору. Depo.ua згадує кар'єрний шлях можливого міністра.

Від Ланового до Захарченка

Уродженець провінційного  містечка на Черкащині, Олексій Любченко в 1994 році закінчив КНЕУ і спробував закріпитись у столиці. Олексій прилаштувався у одній з перших потужних недержавних організацій – Центрі ринкових реформ. Очолював його зірка економічної експертизи того часу Володимир Лановий, який вже втиг при Кравчуку попрацювати віце-прем'єром і намагався стати корисним обраному в той же рік Леоніду Кучмі.

І хоч Лановий попрямував далі у депутатство, а згодом і в керівники Фонду держмайна, його підлеглий Олексій Любченко чимось не згодився. І повернувся у рідну Смілу, де прилаштувався економістом виконкому міської ради.  За рік виріс до заввідділом, а ще за рік - і до заступника міського голови Сміли.

Буквально через пару місяців його заманили у Черкаси, на посаду заступника начальника економічного управління обласної держадміністрації.

Але не минуло й півроку, як перед майбутнім головним податківцем Україні відкрилося нове вікно можливостей - у сусідній Кіровоградській області в лютому 1999 року з'явилася вакансія заступника голови обласного управління Державної податкової адміністрації. Яка для Любченка за три місяці транформувалася у посаду першого заступника. А ще дерез два роки сумлінного збирання податків - у повноцінного голову обласного управління ДПА. Але не у Кіровограді, а на рідній Черкащині.

Втім у 2005 році, коли відбулася Помаранчева революція і новий президент Віктор Ющенко проводив зачистку всіх держорганів, стрімка кар'єра 34-річного держслужбовця мала всі шанси обірватися. Принаймні посаду голови Черкаської обласної ДПА він втратив і змушений був деякий час "прозябати" помічником керівника патронатної служби голови знову ж таки Кіровоградської ОДА.

Втім, це була лише передишка перед наступним стрибком – у крісло заступника губернатора Кіровоградщини, яке Любченко займав до 2007 року, коли після переміщень Кировоградщиною та Черкащиною нарешті повернувся до Києва. Причому не абиким, а цілим заступником голови Державної податкової адміністрації в уряді Юлії Тимошенко. При цьому втримався і після приходу до влади команди Віктора Януковича – за нового лідера його шефом став Віталій Захарченко, що пізніше продовжив кар'єру у МВС, а в підсумку – втік від українського правосуддя на Росію. 

В державній податковій на тих чи інших посадах Любченко протримався до Революції гідності 2014 року, після якої знову впав у немилість до нової влади і змушений був залягти на дно. З 2015 року про жодне місце працевлаштування майбутнього головного митаря країни відомостей немає.

Хоча неофіційно повідомляється, що після невдалих спроб відновитися у податковій Любченко почав надавати певні послуги представникам бізнесу - зокрема відомому на Черкащині агробарону Сергію Лесковському. А також - нардепу Віктору Тимошенку, чиїм помічником Любченко значився під час попереднього парламентського скликання.

Пліткують, що саме це прізвище і стало ниточкою, яка дозволила Любченку вчергове витягнути квиток для повернення у владу - Віктор Тимошенко був одним з впливових суддів кастингу під час добору кандидатів у список "Слуги народу" і нібито залишився потужним центром впливу в оточенні президента Зеленського.

Небагатий податківець

Про корупційні скандали за участю Люченка відомостей немає. Також, незважаючи на багаторічну причетність до податкової служби, яка збагатила не одну сотню держслужбовців-мільйонерів, Любченку немає особливо що внести у свою декларацію. 

В нього, зокрема, є квартира в Черкасах, а у дружини - у Смілі. Але ці придбання - ще з давніх часів початку кар'єри. З порівняно свіжого - квартира в Києві на 65 квадратів, власницею якої є дружина податківця.

Живе ж подружжя у апартаментах на 165 квадратів з машиномісцем (ймовірно, в якісь київській новобудові). Власником цього житла є Галина Любченко (судячи з прізвища - родичка, можливо - донька).

Дружина Олексія Оксана має пару автомобілів. В той час як голова родини - жодного. При цьому і він, і вона є власниками водних катерів. А ще з предметів розкошів у обох - годинники Breguet.

Доходи подружжя - також в рамках розумного. Олексій Любченко у 2019-му заробив 812 тисяч гривень виплат за основним місцем роботи - у компанії "Украгрохімхолдинг". У 2020-му за кілька місяців на підприємстві заробив близько 67,6 тис., а вже у податковій – близько 526 тис. Оксана Любченко в тому ж "Украгрохімхолдингу" минулого року заробила 126 тисяч.  Додаткове джерело доходів – здача майна в оренду. За це пані Оксана отримала 295 тис. гривень. 

З накопичень у Олексія Любченка близько 97 тис. доларів, 581 тис. грн та 14 тис. євро. У дружини – 364, 7 тис. грн, 49 тис. євро. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme