Де згасає епідемія та які успіхи з вакцинами: ТОП позитивних новин про коронавірус

Кількість хворих на коронавірус все ще стрімко збільшується, а пік епідемії в Україні, за розрахунками Національної академії наук, все ще попереду. Втім, надія є

Журналіст відділу "Життя"
Де згасає епідемія та які успіхи з вакци…

Як розповів прем'єр України Денис Шмигаль,  в Україні очікується два піки захворюваності – наприкінці квітня та між 3 і 8 травня. Тож карантин в Україні продовжиться, але уряд анонсує послаблення обмеження у двох-трьох сферах вже цього тижня. І якщо з десяток днів тому видавалося, що карантин і тотальний страх з нами на роки, наразі з'являється більше приводів для оптимізму, хоча до остаточної перемоги над підступним захворюванням ще далеко. 

Depo.ua пропонує підбірку позитивних новин про динаміку пандемії. 

У деяких країнах хвиля стишується

Отже, в Іспанії – найбільш враженій збудником країні Європи, де  зафіксовано 200 210 випалків хвороби, – вперше за три тижні знижується кількість смертей від коронавіруса. Число нових випадків зараження COVID-19 протягом останньої доби – 4266 – також було найнижчим з 17 березня.

Тут слід зауважити, що в понеділок дані часто надходять із запізненням, що відображається у вищій статистиці вівторка. Однак загальний графік динаміки хвороби також дає приводи для оптимізму. 

Фото: Worldometers

Є позитивні зрушення у статистиці Нідерландів.  Так, останніми днями у країні істотно зменшилася смертність від інфекції: позавчора коронавірус забрав 83 життя, а вчора – 67. Це найменша кількість жертв, починаючи з 26 березня.  

А так виглядає крива нових випадків в Італії.

Фото: Worldometers

20 квітня, у країні вперше зафіксували зменшення кількості активних випадків. Так, якщо за день до того хворих на коронавірус було 108 257, у понеділок їх стало 108 237. Загалом 20 квітня зафіксували 2256 нових випадків, а 19 квітня – 3047. 

Загалом у країні навіть наважилися на послаблення карантину. Так, прем'єр країни Джузеппе Конте оголосив, що з вівторка в Італії зможуть відкритися книгарні, магазини дитячого одягу та канцелярських товарів. Звісно, працювати мають з дотриманням усіх санітарних норм – регулярною дезінфекцією поличок на забезпеченням дистанції між покупцями.  При цьому ініціативу привітали не всі. Так, книготорговці написали на ім'я Конте відкритого листа, зазначає Forbes.  Підприємці висловлюють занепокоєння, адже торгівля книжками передбачає комунікацію, а значить, створює зайві епідеміологічні ризики. 

У Данії з 20 квітня запрацювали перукарні і масажні салони, а з 15 квітня відкрилися школи та дитсадки. Звісно ж, при цьому продумали додаткові заходи безпеки – наприклад, для занять дітей наразі ділять на невеличкі групи, а більшість занять проводять на свіжому повітрі. Звісно, для сміливого рішення були причини. Епідемія у країні істотно пішла на спад – у неділю зафіксували 131 новий випадок і дев'ять смертей (при цьому піковим днем епідемії у країні стало 7 квітня, коли хворобу діагностували у 390 людей). 

Цікаво, що Гренландія (автономний край у складі Данії, – ред.) взагалі позбавилася від коронавіруса – там захворіли 11 людей і всі видужали. 

Вакцина: є прогрес

Китайські науковці заявили про успішне випробування інактивованої вакцини від коронавіруса на мишах, щурах і мавпах. 

За словами вчених, вакцина змусила організм мишей, щурів і приматів виробляти антитіла, здатні нейтралізувати як мінімум десять різних штамів коронавіруса.

"Малі та великі дози цієї вакцини частково або повністю захистили мавп від зараження COVID-19", – заявили вчені.

Зазначається, що тварини добре перенесли процедуру, а через один-два тижні у них починали вироблятися антитіла.  За словами авторів дослідження, відсутність згубного впливу на здоров'я піддослідних дозволяє розпочати випробування вакцини на добровольцях.

Між тим, це лише один препарат, а наразі, за інформацією ВООЗ розробляється щонайменш 20 вакцин – між країнами тривають такі собі фармацевтичні перегони. При цьому науковці все ще акцентують, що мінімальний термін для запуску вакцини у загальне використання – рік чи півтора. 

Надія на антитіла

Наразі медики сподіваються, що важкохворим можуть допомогти вливання плазми крові вже перехворілих людей. Разом з плазмою пацієнти отримають антитіла, що, за сподіваннями науковців, допоможуть подолати інфекцію. Минулого тижня клінічні випробування експериментального методу вже почалися у Франції. Масштабне дослідження такого лікування стартували і у Великій Британії – у випробуваннях візьмуть участь 1500 лікарень, а уряд вже звернувся до людей, що перенесли коронавірус, з проханням стати донорами. На низькому старті – дослідження у низці інших країн.  А у австрійському місті Граці видужав важкохворий пацієнт, до якого застосували цей метод. 

Зазначимо, що в Україні вже розробили власний тест, який допомагає методом ІФА визначати наявність у крові потрібних для експериментальної терапії антитіл.  Крім того, у нас вже створюють протокол такого лікування. 

Позитивні рекорди

Хоча літні люди – у зоні ризику і мають особливо піклуватися про себе, надія на одужання є у будь-якому віці. Так, у Туреччині від коронавірусу одужала 107-річна жінка.  Хавахан Караденіз потрапила у Стамбульську науково-дослідну клініку 7 квітня зі скаргами на сильний кашель і високу температуру. А через тиждень пацієнтку вже виписали додому. Наразі жінка має провести ще два тижні на самоізоляції. Караденіз завжди приділяла увагу харчуванню і за життя не перенесла жодної операції. 

До цього рекорд найстаршої людини, що перенесла коронавірус, належав 103-річній іранці. Ще раніше хворобу подолав 100-річний чоловік в Ухані. 

Криза наркоторгівлі

Пандемія продовжує завдавати удари по світовій економіці, призводячи до банкрутства тисяч підприємств. Але і в цьому можна знайти позитив. Зокрема, через карантинні заходи істотно постраждала наркомафія. Так, були розірвані ланцюжки поставок психотропних речовин у Китаї – зокрема, за даними ЗМІ, припинила діяльність наркокартель в Ухані, яка постачала метамфетамін і фентаніл.

Майже зупинився рух транспорту вздовж кордону США і Мексики, а з ним стишилася і торгівля нелегальними речовинами – для їх перевезення банально немає транспортних засобів. Крім того, стало проблематичним і збути наркотики, адже наразі у більшості країн закриті розважальні заклади. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme