Зеленському варто задуматися, чи готовий він пожертвувати рейтингами заради амбіцій одного міністра Степанова, – ЗМІ

Володимиру Зеленському варто серйозно задуматися, чи готовий він пожертвувати і рейтингами, і міжнародною фінансовою підтримкою заради амбіцій одного міністра і кількох десятків головлікарів

Зеленському варто задуматися, чи готовий…

Про це пише видання "Факти", аналізуючи процес згортання медичної реформи і дії міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

 

Як відомо, в лютому Володимир Зеленський заявив, що скликає колегію видатних лікарів, які розроблять план – що і як потрібно зробити з вітчизняною системою охорони здоров'я. На виході ніякого плану так і не було представлено.

 

Максим Степанов, який обійняв посаду міністра охорони здоров'я 30 березня, з перших днів на посаді говорив, що реформою не задоволений і має намір її міняти. Але в своїх висловлюваннях уникав конкретики настільки показово, що отримав порцію критики на свою адресу.

 

"Протягом трьох місяців Степанов говорив, що медреформа робиться неправильно, але як правильно - так і не сказав", - зазначив політолог Кирило Сазонов.

 

Справжня причина гальмування реформ суто політична, вважає директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк: "В цілому все виглядає так, що замість реальної стратегії з цифрами і розрахунками всі плани МОЗ зараз зводяться до збереження поточної ситуації (ми дамо вам стільки, скільки ви звикли отримувати) і доплат лікарям. Розрахунок зрозумілий: напередодні місцевих виборів влада буде намагатися "задобрити" лікарів".

 

На думку голови директорату медичних послуг МОЗ Оксани Сухорукової, "Степанов поставив президента на розтяжку, з якої в передвиборний рік немає виходу, тому що будь-яке рішення буде конфліктним".

 

"Якщо перед виборами замість того, щоб знайти в ковідном фонді додаткові кошти, слабкі лікарні підтримають, забравши назад гроші, які отримали найпотужніші в країні 1000 лікарень, то почнеться бунт мерів. Крім того, восени сильним лікарням теж не вистачить грошей, і ми будемо змушені знайти додатковий бюджет вже на них. Додаткові кошти доведеться витрачати так чи інакше, але вибирається модель, яка перед виборами призведе до бунту місцевого самоврядування", - вважає Сухорукова.

 

Вона заявила, що не розуміє цілей, але вже впевнена, що ця штучна криза створюється навмисно: міністр Степанов збільшує токсичність ситуації до виборів і точно в чиїхось інтересах.

 

Як відзначають "Факти", місцеві вибори відбудуться в 2020-му, а до закінчення першої каденції Зеленського пройде ще майже чотири роки, і весь цей час проблема поганої медицини в країні буде хвилювати абсолютно кожного виборця, будь він хоч лікарем, хоч пацієнтом. А вона буде поганою, це можна стверджувати точно.

 

Як повідомлялося раніше, 26 червня міністр Степанов вперше відвідав засідання комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, куди його раніше неодноразово запрошували. Від Степанова очікували презентації концепції реформування медичної галузі, але не дочекалися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme