Зеленський заплатив американським лобістам $60 000

Лобістська компанія Signal Group Consulting, LLC опублікувала звіт про роботу, яку вона виконала на користь Володимира Зеленського у Вашингтоні у період між 3 квітня і 21 травня 2019 року

Відповідно до документів, поданих у Міністерство Юстиції США, компанія отримала за свої послуги гонорар $60 000 та відшкодування витрат $9371,8, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Послуги надавалися між першим та другим туром президентських виборів в Україні. Тоді команда Володимира Зеленського категорично заперечувала існування такого контракту.

Як виявилося, контракт таки існував. Угоду за реєстраційним номером 6661 підписали 3 квітня у квітні 2019 року. У додатках А і В вказано сторони контракту: Signal Group Consulting, LLC та "Володимир Зеленський – Слуга Народу, за посередництва Маркуса Коена". Маркус Коен вказав свою адресу так: Київ, Велика Васильківська, 72 Торговельний центр "Олімпійський", 2 поверх. Мета угоди: підняти "імідж" Володимира Зеленського – Слуги Народу.

Пункт 3, угоди свідчить: Маркус Коен має законні повноваження діяти від імені Володимира Зеленського – Слуги Народу.

21 травня 2019 контракт офіційно був закритий.

Виконавчий віцепрезидент компанії Signal Group Consulting Джон Проктер наголосив, що робота компанії на Володимира Зеленського та партію "Слуга Народу" вже завершена, а інформація про неї наведена у звіті поданому до Мін’юсту США.

У пункті 11 звіту говориться:

Signal Group Consulting, LLC надала послуги від імені іноземного клієнта Володимир Зеленський – Слуга Народу, через Маркуса Коена. Діяльність включала – організацію програми громадських зв’язків та зв’язків з урядом, представлення іноземного клієнта американським медіа, організацію медіа інтерв’ю, зустрічей з представниками мозкових центрів та експертами, надання стратегічних консультацій стосовно медіа США та урядових відносин.

Судячи з опису послуг, Вашингтон відвідувала делегація представників Володимира Зеленського. Ані її склад, ані дати візиту прямо не вказані. За даними джерел "Радіо Свобода" в передвиборчому штабі кандидата, компанія Signal Group організовувала зустрічі для голови штабу і лідера партії "Слуга народу" Івана Баканова та економічного радника Олега Дубини. 

В додатку до звіту детально описуються все, що робила Signal Group, для Володимира Зеленського. Починаючи з 3 квітня, лобісти контактували з офісами конгресменів, сенаторів, Державним Департаментом, мозковими центрами тощо. Предметом листів та дзвінків були домовленості про зустрічі. З деякими, як Конкресвумен Марсі Каптур, контактували багато разів, зокрема, для надання "додаткової інформації про візит Зеленського і представників його партії".

Судячи з активностей, українська делегація прибула у Вашингтон 16 квітня або днем раніше. Signal Group повідомляє про проведені зустрічі: Інститут Катона, Державний Департамент, CSIS, Центр Карнегі, офіс когресмена Брендона Бойла, колишній сенатор Норм Колман, Рада з Національної Безпеки.

Повідомляється про "зустріч/екскурсію" у Білому Домі 17 квітня. (Того ж дня на офіційній сторінці у Facebook команди Зеленського опубліковано заперечення про їхній зв’язок з лобістами).

Також Signal Group контактувала з медіа організаціями CNN та Washington Post, але повідомлень про інтерв’ю немає.

Цікавий також додаток про витрати, які мали американські лобісти обслуговуючи контракт з Володимиром Зеленським. Зокрема 16 квітня вони звітують про вечерю в одному з Вашингтонських ресторанів на суму $1912,90 та чималі витрати на таксі та лімузин. Останнім рядком, консультанти не полінувалися включити витрати на горнятко кави у готелі Sofitel на $7,60.

Те, що іноземні політики наймають консультантів для кращої навігації вашингтонськими коридорами – є звичною і законною справою. Але без відповіді лишаються запитання походження грошей та категоричне заперечення команди Зеленського факту роботи з лобістами у США.

В Офісі президента України відмовилися коментувати інформацію про лобістів.

Нагадаємо, у квіті ЗМІ оприлюднили копію договору Зеленського із американськими лобістами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"