Зеленський повернув виборчий кодекс із своїми пропозиціями

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради текст пропозицій до нового Виборчого кодексу за відкритими списками, ухваленого Верховною радою 8 скликання

Зеленський повернув виборчий кодекс із с…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

"Кодексом декларується модель виборчої системи, спрямованої на скасування мажоритарної складової виборів та запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками. Однак, аналіз положень Кодексу, якими визначається порядок застосування виборчої квоти, розподілу депутатських мандатів і визначення обраних кандидатів у виборчому регіоні та у загальнодержавному виборчому окрузі, дає підстави для висновку про фактичне збереження складової, характерної для пропорційної системи із закритими списками", - йдеться у тексті пропозиції.

Окрім того, у пропозиціях зазначено, що Виборчий кодекс, який надійшов на підпис президенту, містить положення, які не відповідають Конституції України, а також не враховують останні зміни до виборчого законодавства.

"Не можу підтримати Виборчий кодекс України у запропонованій редакції, повертаю його для повторного розгляду та пропоную доопрацювати з урахуванням наведених зауважень з метою забезпечення належної регламентації виборчого процесу, створення умов для вільного волевиявлення громадян України на основі конституційних принципів і демократичних стандартів організації та проведення виборів, унеможливлення будь-яких зловживань та маніпуляцій під час проведення виборів", - йдеться у тексті пропозицій президента.

Нагадаємо, 27 серпня представник президента у Верховній раді Руслан Стефанчук заявив, що після вивчення виборчого кодексу Офісом президента не виключено, що глава держави Володимир Зеленський може ветувати документ.

Довідка: 7 листопада 2017 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект №3112-1"Проект Виборчого кодексу України". 

Документ передбачає систему регіональних відкритих списків на виборах народних депутатів, а також 3% прохідний бар'єр у парламент. У процесі доопрацювання документа депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme