Зеленський особисто "звертатиметься" до чиновників, які опиратимуться "Державі у смартфоні"

Президента України Володимир Зеленський пообіцяв особисто "звертатися" до державних службовців, які чинимуть спротив на місцях концепції "Держава у смартфоні"

Про це Зеленський заявив 12 червня під час першого експертного обговорення концепції "Держава у смартфоні", у якому взяли участь представники Коаліції електронної держави, що об’єднує 65 різних організацій та експертів у сфері ІТ, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Я хочу швидких змін. Я вірю у ваш талант і бажання зробити Україну цифровим лідером і гарантую вам політичну волю. Маємо спільно готувати ініціативи, законопроекти та здійснювати кроки, що знімають бар’єри до цифрової економіки та електронного урядування. Запевняю, що особисто "звертатимуся" до тих державних службовців, які чинять спротив на місцях", – наголосив Зеленський.

За словами радника глави держави Михайла Федорова, переведення державних послуг в онлайн сприятиме не лише комфорту громадян, а й зменшенню корупції.

"Наш план дуже амбітний. Наприклад, до 2024 року ми прагнемо перевести 90% всіх державних послуг в режим онлайн, втричі зменшивши кількість взаємодії громадян і бізнесу з владою та досягнувши нульового рівня корупції у цій сфері. І вже цього року українці відчують смак електронних послуг нового покоління – повністю автоматизованих та об’єднаних навколо громадянина. Але все це стане реальним лише за умови консолідації довкола спільного плану дій усіх експертів, талановитого українського ІТ-бізнесу, всіх гілок влади та політичної волі на найвищому рівні", – зазначив Федоров.

Під час зустрічі представники Коаліції надали президенту свої рекомендації та обговорили пріоритетні проекти цифровізації. Ключові пропозиції стосувалися розвитку інструментів електронної держави та демократії, цифрових інфраструктур, цифрової ідентифікації, кібербезпеки, наведення ладу у державних реєстрах, електронного народовладдя (електронних соціологічних опитувань і навіть виборів). Також ішлося про важливість створення можливостей для українських технологічних стартапів. Всі ці завдання будуть включені до єдиного плану дій.

Президент запевнив, що такі зустрічі будуть регулярними.

Наступного тижня запланована серія обговорень концепції "Держава у смартфоні" за участю міжнародних донорів, представників бізнесу тощо. Потому документ буде оприлюднений у форматі плану конкретних дій та очікуваних цілей.

Нагадаємо, 27 травня представник президента Володимира Зеленського Михайло Федоров провів зустріч з міжнародними експертами з метою обговорення реалізації проекту електронного уряду за моделлю "держава у смартфоні".

А 23 травня н афорумі Зеленський пояснив суть свого проекту "країна у смартфоні". За словами Зеленського йдеться про чотири рівня комунікації між державою та людиною: інформація про державу; комунікація з державою; транзакції з державою; залучення в управління державою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна