Зеленський обіцяє татарам "окрему перспективу" після повернення Криму до України

В передвиборчому штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського обіцяють корінному населенню кримського півострову "окрему перспективу" після того, як Крим звільниться від російської окупації

Про це інформує Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Так у штабі кандидата відреагували на п’ять питань щодо Криму, які Зеленському поставив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари будуть мати чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною", – ідеться у відповіді виборчого штабу, поширеній 15 квітня.

"Крим був, залишається та буде частиною України, яка має повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій", – вказують у Зеленського і додають, що проведений Росією в березні 2014 року "так званий "референдум" не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК".

У штабі також заперечили можливість переговорів із Росією "на окупованих територіях" України.

Мустафа Джемілєв запитував Зеленського також щодо "зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію", але конкретної відповіді про це не отримав.

Володимир Зеленський як кандидат на посаду президента України лише кілька разів коротко згадував про проблему окупації Криму. Зокрема, відповідаючи на запитання українських ЗМІ, "чий Крим", він дав таку відповідь: "Крим – це Україна. Був, є та буде".

Нагадаємо, раніше у штабі Зеленського озвучили позицію щодо виборів на Донбасі та руху до НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна