Зеленський і Путін в Ізраїлі: Що це для нас означає

Від можливої зустрічі Зеленського і Путіна на міжнародному форумі пам‘яті Голокосту в Єрусалимі залежить небагато. Та Зеленського знову спробують прогнути

Зеленський і Путін в Ізраїлі: Що це для…

Президент України Володимир Зеленський із Давосу відправився одразу в Єрусалим на всесвітній форум пам‘яті Голокосту, організований російським олігархом з обойми Путіна В‘ячеславом (Моше) Кантором. Туди приїде і Путін, а також інші наші "друзі" по нормандській четвірці - замість Меркель хіба буде Штайнмайєр. 

Потрібно розуміти кілька важливих речей. 

1. Ще за кілька тижнів до форуму існували припущення, що Зеленський і Путін будуть в Єрусалимі. Та мова йшла про їх можливу таємну зустріч. І коли ця інформація потрапила в ЗМІ, очевидно, на Банковій вирішили не робити "оманських помилок". Легалізовувати зустріч почали через Телеграм-канали. Писали вже як про офіційну. Після цього включилася російська преса, зокрема Венедіктов. В ОП допустили можливу зустріч з Путіним. З Росії так само доносилася інформація про підготовку розмови "на ногах". Але зрозуміло, що обережно була легалізована історія про перемовини. 

2. Про що можуть говорити Путін і Зеленський? Якщо вірити в чутки, що в Омані президент та Андрій Єрмак могли говорити з росіянами, ледь не з Сурковим, то це буде продовженням розмови вже на високому рівні. В Омані Зеленського відверто підставили злитим фото з неанонсованого відпочинку. Зробити це могли тільки ФСБ. Щоб посилити позицію чи навпаки вдарити по Зеленському, бо не домовилися - незрозуміло. До того ж, у той час розпочалася іранська криза, збили наш літак, тому в таких умовах було не до розмов. Тим більше, офіційно ж Зеленський там зустрічався з різними оманськими чиновниками. Навіщо? Відомо лише йому. Та виглядало це дивно.

Зараз не про Оман. В Ізраїлі Зеленський і Путін теоретично можуть узгодити обмін полоненими. Андрій Єрмак займається цим питанням і працює з росіянами. Але в обмін на що може відбутися черговий етап? Більше місяця пройшло з останніх переговорів "нормандської четвірки" в Парижі. І домовленості так і лишаються на папері. Припинення вогню на Донбасі нема. А після Оману, дивним чином, ситуація там загострилася. Так само нема чергового етапу розведення сил і засобів на трьох ділянках...

3. Більше того, Зеленський не відступає від миротворчої риторики, навіть згадує про окупований Крим. "Нафтогаз" взагалі готує новий позов до "Газпрому" на $5 млрд щодо майна в Криму. У парадигмі Путіна мир - це наша капітуляція. Зеленський ніби не подає таких ознак. Хоче Мінські домовленості переписати, провести вибори після виведення іноземних військ і збройних формувань та взяття кордону під контроль. Це не подобається не тільки Путіну. Німеччина і Франція, які вже давно прагнуть порозумітися з РФ, можуть тиснути на Зеленського з вимогою прискорити виконання домовленостей, досягнутих в Парижі. Зі сторони Путіна вкотре пролунають нагадування, що децентралізацію потрібно обговорити з "Л-ДНР", як і майбутній обмін полоненими та вибори на Донбасі. 

4. Та є ще один момент, який теоретично можуть проговорити в Єрусалимі. Попри те, що "Нафтогаз" офіційно заявляє, що прямих поставок російського газу поки не буде, бо нема домовленостей, там визнають, зокрема виконавчий директор Вітренко про це говорить, що простежити чи домовилася якась компанія про закупку газу в РФ вони не зможуть. Також ходять чутки, що можуть бути створені три компанії на зразок всім відомої "Росукренерго" для поставок російського газу. І буцімто вони можуть мати відношення до Медведчука, Бойка і Єрмака. Наразі це лише чутки, які не мають жодного підтвердження і курсують у площині енергетичних Телеграм-каналів. Та тема газу між Україною і Росією є політичною і коючовою у взаємовідносинах наших держав. Тому газ може стати також предметом розмови. Якщо не між Зеленським і Путіним, то між їхніми делегаціями. Ізраїль точно не стане майданчиком домовленостей. Швидше - місцем звіряння годинників. Та саме там буде озвучена ціна нової партії українських громадян, яких Путін хоче обміняти на можливий діалог Києва з бойовиками, чи наближення цього діалогу, а ще на газ. І на цьому фоні протокольні зустрічі Зеленського з президентом Ізраїлю Рівілиним та прем'єром Нетаньягу виглядає лише прикриттям більш важливих справ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme