Мітинг за Стерненка: Чому в Зеленського досі думають, що всіх переграли

Після суботніх подій на Банковій громадськість поділилася на тих, хто підтримує вуличних "художників", тих, хто закликає їх покарати, і тих, хто не до кінця розуміє, хто ці люди і навіщо вони написали слово "лох"на на будівлі Офісу президента

Політичний оглядач
Мітинг за Стерненка: Чому в Зеленського…

"Ми ініціюємо проведення позачергового засідання (Верховної Ради) в найкоротший термін за участю силовиків і ухвалення постанови з оцінками даної події, із завданнями конкретним міністрам". Такою була заява парламентської фракції "Слуга народу" відразу після акції прихильників Сергія Стерненка, котрі обмалювали стіни президентського Офісу та розбили там кілька шибок. Та як виявилося, у найкоротші терміни зібратися депутати не зможуть. І не тому, що цьому заважатимуть опозиціонери. Все набагато прозаїчніше – виявилося, що спікер парламенту Дмитро Разумков поїхав з офіційним візитом до Бельгії та Люксембургу, де зустрічається з посадовцями ЄС і НАТО. А без нього Рада провести позачергове засідання не зможе.

При цьому дивують заяви окремих депутатів-"слуг". Так, Роксолана Підласа повідомила, що триває дискусія, проводити засідання лише для обговорення постанови щодо подій на Банковій, чи зробити розширене засідання. Рада на карантині, "але питань багато, які потрібно розглядати — і по "євробляхах", і по "пакунку малюка", великій приватизації тощо". Але вона сама була серед 298 нардепів, які у п’ятницю підтримали проект постанови про внесення змін в календарний план проведення п’ятої сесії ВР, завдяки чому парламент пішов на карантин.

"Тут потрібно розуміти, що це (скликання позачергового засідання – ред.) залежить в першу чергу від голови Верховної Ради. У нього є обов'язок скликати у триденний строк після надходження 150 підписів, але він сам обирає дату і час", - каже Підласа. Це так, але про те, що Разумков їде з офіційним візитом до Європи було відомо заздалегідь, тому, мабуть, тут мають бути питання не до спікера, а до ініціаторів скликання ВР заради розгляду політичної постанови щодо подій під ОП. Відразу ж було зрозуміло, що депутати швидко не зберуться. Зараз говорять про 26 березня, та й то це попередня дата. Тобто, майже за тиждень після самих подій. Коли вже й стіни відмиють від написів. Мабуть...

Крім того, своєю ініціативою "слуги" дали привід опозиції заявити свої вимоги щодо порядку денного позачергового засідання. Приміром, "Євросолідарність" хоче заслухати інформацію стосовно боротьби з коронавірусом, вимагає створення ТСК по "вагнерівцях" і прийняття постанови про припинення політично мотивованих репресій. "Нас не було серед ініціаторів акції, але усім зрозуміло, що справа Стерненка стала політичною і тому потребує політичних рішень для розрядки ситуації. Владі слід більше уваги приділяти боротьбі з Путіним, а не шукати на кожній акції візитівку Порошенка", - зазначили в "ЄС". Не відстають від неї й інші фракції. Які тепер отримають майданчик для гучних заяв. Тож від позачергового засідання "слуги" медійно більше програють, аніж виграють. Краще було обмежитися заявами не лише парламентської фракції "слуг", а й місцевих депутатів пропрезидентської сили. Щоб показати командну підтримку президента та висловити командний осуд "хуліганських дій прибічників засудженого активіста Стерненка". 

Та не лише тут вийшов прокол. Учора хто тільки не жартував з того, що на Банковій пошкодження будівлі президентського Офісу оцінили приблизно у 2 мільйони гривень. Очищення стін від написів вже прозвали "Великим відмиванням". Хтось порахував, що така робота коштуватиме в рази дешевше, а хтось безкоштовно стирав графіті. Як політолог Микола Давидюк, який змив намальовану свастику. Навколо неї розгорілося найбільше суперечок. Її міг намалювати і хтось з учасників акції, адже, за словами організаторів, і биття шибок не входило в їхні плани. З іншого боку, правозахисниця Олександра Матвійчук наполягає, що нацистська символіка з’явилася на будівлі після згортання масовки. Тобто, можна припустити, що це була спланована провокація. На вулиці Банковій безліч відеокамер, тому за бажання можна легко встановити, коли саме намалювали свастику. І хто це зробив.

І ще про 2 млн на "Велике відмивання". На останньому за ліком з’їзді партії "Слуга народу" схвалили створення молодіжної організації. Тож, якщо молодіжне крило "зелених" існує не на папері, незрозуміло, що заважає організувати юнаків і дівчат, які підтримують президента Зеленського і його політсилу, на акцію з відчищання стін ОП від написів? Був би Зе-суботник і гарна телекартинка. Це, по-перше. А, по-друге, протестні акції відбуваються все частіше - різні активісти то на Банкову приходять, то до будинку, де мешкає президент. Не будемо акцентувати на тому, справедливі чи не справедливі їхні вимоги. Справа в іншому: де мирні акції виборців "слуг" – а у владі досі люблять козиряти 73 процентами - на підтримку курсу президента, уряду, правлячої партії?!

Зараз у багатьох складається враження, що суботні події нагадують виставу, аби показати частині суспільства і нашим західним партнерам, що антизеленські сили – вандали і хулігани. "Люди, які прийшли на вулицю Банкову, були налаштовані на провокацію конфлікту", - розповів учора послам Великої сімки очільник президентського Офісу Андрій Єрмак. Погодимося: розмальовувати державні споруди і бити в них вікна – не найефективніший вияв громадянської позиції. Але що влада має намір робити далі? Посадити особливо буйних і отримати політичних в’язнів? Це спричинить іще більший спротив, і він вже починається. Акції на підтримку затриманого Сорда плануються не тільки в Києві. Чи звалити провину на Порошенка, на війну з яким, здається, влада витрачає більше енергії, аніж на боротьбу з коронавірусом? Так у це не повірять ні виборці Порошенка та "ЄС", ні Захід.

У сухому підсумку маємо наступний висновок: влада котрий день поспіль медійно програє історію з суботніми "розмальовками" на Банковій. Бо було б цілком достатньо, аби "слуги" зібралися усією фракцією і проголосили на камери заяву з осудом хуліганів. Не обов'язково це робити в парламенті, збирати підписи за позачергове засідання і чекати на повернення Разумкова. Тим більше, може так статися, що Рада постанову і не підтримає.

Так само нічого не заважає організувати своїх активістів та особисто долучитися до відмивання будівлі ОП. А справою за фактом подій під президентським Офісом нехай займається поліція, не потрібно цю історію ще більше політизувати і нагнітати. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme