Зе-команда хоче взяти під контроль усі незалежні антикорупційні органи в країні, – ЗМІ

У Зеленського хочуть монопольно знімати і призначати своїх людей в НАБУ і САП. За інформацією ЗМІ, в "Слузі народу" планують звільнення Назара Холодницького, щоб призначити свого, керованого очільника цього незалежного антикорупційного органу

Зе-команда хоче взяти під контроль усі н…

Про це повідомила редакторка і журналістка Соня Кошкіна з посиланням на власні джерела в керівництві "Слуги народу". "Не думаю, що рожевощокий Холодницький досидить до Нового року". Це дослівна (!) цитата одного з ватажків Слуг вчора. Я, правда, не дуже розумію механізм. Бо якщо згідно з законом (нинішнім у всякому разі), керівника САП можна хіба вперед ногами винести. Так що якщо мова не про особисту неприязнь, але про серйозний намір, під нього потрібно міняти закон. Чому б, власне і ні? Якщо в ОП вже не раз анонсували намір ініціювати передачу президенту права фактично монопольно (НЕ церемоніально, а саме монопольно) знімати і призначати глав НАБУ і САП", – пише Кошкіна у своєму телеграм-каналі.

Тим часом вчора, 28 жовтня, президент України Володимир Зеленський приїхав у будівлю Національного антикорупційного бюро у Києві, де зустрівся із його співробітниками, а також із представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Там він заявив, що, дослівно, "ми на вас впливати не будемо і не хочемо". Тож найближчим часом стане зрозуміло, чи ця заява була зроблена лише для заспокоєння міжнародної спільноти, яка наполягала на створенні справді незалежних антикорупційних органів, чи Зеленський дійсно не планує втручатись у їхню діяльність, а поставити "своїх" людей планує хтось з оточення президента без відома самого Зеленського.

Нагадаємо, за законом призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру здійснює Генеральний прокурор за результатами відкритого конкурсу. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, та сім осіб, визначених Верховною Радою України. Це принцип закладений в чинному законодавстві, щоб убезпечити антикорупційний орган від будь-якого впливу влади, зробити його дійсно незалежним і ефективним у боротьбі з корупцією у владних ешелонах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme