Збиття літака МАУ Іраном: Чотири країни виступили з заявою

Під час роботи 46-ї сесії Ради ООН з прав людини Україна приєдналась до спільної заяви Великої Британії, Канади та Швеції щодо збиття Іраном літака рейсу PS752
 

Редактор стрічки новин
Збиття літака МАУ Іраном: Чотири країни…
Фото: МЗС України/Facebook

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ, передає Depo.ua.

"Минуло трохи більше року з часу трагічного збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Внаслідок катастрофи, спричиненої двома іранськими ракетами "земля-повітря", загинули 176 людей, багато з яких летіли додому на канікули або поверталися на навчання. Ми продовжуємо оплакувати цю трагічну втрату.

У лютому спеціальні доповідачі Агнес Калламар і Джаваід Рехман оприлюднили лист на адресу уряду Ірану, в якому було викладено низку дуже серйозних звинувачень. Головним занепокоєнням є те, що було порушено право на життя 176 пасажирів та членів екіпажу. Виходимо з того, що Іран не відповів на цей лист", – йдеться у заяві.

Порушення Іраном зобов'язань з прав людини, як зазначається у документі, є надзвичайно тривожним. Це ускладнюється повідомленнями про цілком неприпустимі переслідування та погрози членам родин деяких жертв.

До чого закликають Іран у заяві

  • невідкладно надати відповідь на лист спеціальної доповідачки Ради ООН з прав людини Агнес Калламар;

  • негайно припинити переслідування та залякування сімей жертв як в Ірані, так і за його межами;

  • забезпечити повне та прозоре розслідування кримінальних справ та неупереджене судочинство як частину його обов’язку забезпечити справедливість для жертв цієї трагедії;

  • надати вичерпний та прозорий звіт про події, що призвели до цієї трагедії.

Нагадаємо, спеціальна доповідачка ООН з питань позасудових страт Аньєс Калламар 23 лютого у Женеві заявила, що Іран свідомо приховує обставини авіакатастрофи літака української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), яка сталася у січні 2020 року. 

20 лютого стало відомо, що військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака МАУ і готує обвинувальний акт, щоб передати справу до суду. Однак, за словами заступника голови МЗС Євгенія Єніна, Іран досі не повідомив Україні імен підозрюваних у кримінальному провадженні щодо катастрофи українського літака над Тегераном. 

Раніше ЗМІ повідомили, що канадські спецслужби вивчають аудіозапис, на якому чоловік, ідентифікований як глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф, обговорює імовірність, що знищення ракетою лайнера МАУ Boeing-737 під Тегераном на початку 2020 року був навмисним. 

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня минулого року. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що уряд Ірану виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв авіакатастрофи, однак і досі не виплачено жодних компенсацій від Ірану. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme