Збитий Літак МАУ: Три глобальні помилки Зеленського

Іран визнав, що збив літак МАУ

Збитий Літак МАУ: Три глобальні помилки…

Сьогодні про це заявили офіційно, а два дні тому в американських ЗМІ вперше прозвучала інформація про іранську ракету російського виробництва "Тор". Потім про це сказав прем’єр Канади Трюдо, прем‘єр Британії Джонсон, на це натякнув Трамп. Зеленський обрав тактику нейтральності: потрібно мовчати і чекати на результати комісії.

Держсекретар США Майк Помпео до останнього припускав можливість технічної несправності, але вчора все ж визнав: літак міг бути збитий. Зеленський говорив з Помпео, говорив з посольством США, мав розмови із Трюдо, і Джонсоном. Ці люди мали доступ до розвідданих. Вони точно запевняли президента, що літак був збитий. Проте вчора увечері, коли давав брифінг голова МЗС Пристайко, він не сказав нічого конкретного. Хоч і не відкидав ракетну версію, та все ж повторив вкотре - треба розібратися. На той момент вже було відомо: Іран у суботу визнає провину. Та Офіс президента обрав тактику остаточного мовчання. 

І лише сьогодні, після того як Іран офіційно визнав збиття літака, почалася активність Зеленського. Він пообіцяв зробити все, щоб винні були покарані, домогтися компенсацій і офіційних вибачень Ірану. А увечері звернеться до народу. Також результати української комісії, що працювала в Тегерані, точно будуть озвучені. Вже відомо: ракета влучила під кабіну пілотів. Тому з літаком і не було зв‘язку. 

Перша помилка Зеленського - це показове ставлення до загиблих 11 українців. Коли західні розвідки надали інформацію про збиття літака ракетою і інформація з‘явилася у ЗМІ, Трюдо, у якого набагато більше співвітчизників загинуло в рейсі МАУ, виступив і сказав, що літак збили. Зеленському цю інформацію точно надавали. Та він мовчав, паралельно зустрічаючись з родичами загиблих. 

Друга помилка Зеленського - зовнішньополітична. Мовчання породжує підозри в спільній позиції із Москвою, яка відсторонилася від історії. Їх зрозуміти можна: постріл був із російського "Тора". Зайві асоціації тут їм не треба. Також Росії був вигідний американсько-іранський конфлікт. Не тільки через нафту, а ще й через послаблення Ірану на Близькому сході. Санкції США ставлять під питання ядерну програму Ірану, яка нікому непотрібна. А от на Заході тепер зададуться питанням, чому Зеленський обрав позицію мовчання тоді, коли західні лідери говорили. І чи не узгоджував він позицію з Росією, в страху посваритися з ними. 

Третя помилка - внутрішньополітична. У Зеленського за зовнішню політику відповідає заступник голови ОП Єрмак. І в цій історії, швидше за все, його вплив на ситуацію був ключовим. Рішення Зеленського - це рішення Єрмака. В українській політиці мовчанка Зеленського дає його опонентам шанс критикувати президента через непрофесійність, можливий російський слід і страх. Питання, що він так довго робив в Омані і чому прилетів лише на наступну ніч після катастрофи, з ким він там зустрічався, чому туди літав борт Медведчука будуть ключовими. І це вдарить по президенту. А все - від реальної непрофесійності його команди. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme