Збільшення прожиткового мінімуму: Раді пропонують зміни до Бюджетного кодексу

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді внести зміни до Бюджетного кодексу задля створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, на сайті парламенту було оприлюднено відповідний проект закону №2721 "Про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму". У Раді він зареєстрований від 13 січня. Останній етап проходження документу – опрацювання в комітеті.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає доповнення прикінцевих і перехідних положень Бюджетного кодексу нормою щодо зміни підходів до визначення мінімального розміру посадового окладу, який застосовується як розрахункова величина при визначенні посадових окладів для таких категорій: для працівників установ, закладів організацій окремих галузей бюджетної сфери, для працівників державних органів, органів прокуратури, суддів, для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

"Установити, що з урахуванням наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів у законі про державний бюджет України за поданням Кабінету міністрів затверджується мінімальний розмір посадового окладу для: працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери; працівників державних органів, органів прокуратури, суддів; військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу", – йдеться у тексті закону.

Фінансування передбачається здійснювати у межах коштів державного та місцевих бюджетів, інших не заборонених законодавством джерел.

Нагадаємо, уряд вирішив більше не платити міністрам величезні зарплати.

Також міністр фінансів Оксана Маркарова оприлюднила план підготовки Держбюджету на 2021 рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"