Про зашквари "слуг" і зарплати нардепів: ТОП-8 меседжів зі спічів Разумкова

Спікер парламенту Дмитро Разумков звітував у Раді і дав пресконференції щодо результатів роботи третьої сесії Верховної Ради України ІХ скликання

Про зашквари "слуг" і зарплати нардепів:…

Depo.ua зібрав найбільш резонансні меседжі зі спічів голови парламенту. 

Про дефіцит держбюджету

"Сьогодні працювати в режимі виключно замкнутої економіки неможливо… Якщо ми говоримо про виконання бюджету, то за останні півтора-два місяці ми бачимо позитивний тренд (...) Якщо до червня виконання бюджету, якщо не помиляюся, було десь 88%, то зараз ми бачимо 92% (...) Це демонструє, що економіка виходить потроху з економічної кризи. Однак говорити про те, що ми вийшли повністю, що можна говорити про серйозне зростання, як і вся Європа, як і весь світ, думаю, м'яко кажучи, зарано".

Про найпопулярніші у нардепів закони

"Я можу зараз помилятися в цифрах, але за це скликання ВРУ, менше ніж за рік (тому що рік буде лише 29 серпня), ВРУ ІХ скликання більш ніж 300 голосами схвалила 143 закони. І це не виключно заслуга монобільшості. Це заслуга всієї Верховної Ради. Різні політичні сили підтримують ті чи інші законопроєкти".

(також зауважив, що VIII скликання Ради схвалило за різними оцінками близько 30 законів (за все скликання).

Про головні перемоги і поразки Ради IX скликання

"Те, що нам вдалося зробити… Таких речей теж багато: це і зняття депутатської недоторканності, про яку так багато говорили, але ми зняли її фактично на другий день нашої роботи (...) "Всі працюють. І в суботу працювали, і у неділю були випадки, коли працювали. Мені здається, що ВР зараз працює більше. Будемо сподіватися, що збільшення робочого часу буде так само пропорційно якості тієї роботи, яку роблять народні депутати України"

"Щодо того, що було помилками, я думаю, що те, що ще не зроблено, у нас ще є час доробити. Є багато речей, які були закладені в програму і партії "Слуга народу" і багато правильних речей, які були закладені в програми інших політичних сил, які представлені сьогодні у ВР. Я думаю, що спільними зусиллями ми зможемо це ухвалити, щоб це стало законами і почало працювати на території всієї нашої держави".

Про закон про опозицію

"Станом на сьогодні створена робоча група. Було видане моє розпорядження. Очолює її Стефанчук Руслан Олексійович. Входять представники всіх депутатських фракцій та груп. Зараз напрацьовується текст закону. Дуже сподіваюся (що на наступній сесії Ради законопроєкт зможуть схвалити і в першому читанні, і в цілому). Тому що це було б правильно. Свого часу в регламенті був окремий розділ про опозицію. Однак потім він зник. Тому будемо схвалювати окремо закон про парламентську опозицію"

Про закон про медіа

"Те, що він (закон про медіа) не буде схвалений у першому читанні в цілому, я думаю, що всі в цьому впевнені. Щодо розгляду його у Верховній Раді, я думаю, що це буде ближче до вересня або у вересні". 

Про зашквари "слуг"

"На жаль, скандали є. Я думаю, що їх менше, у порівнянні з тим, що було раніше.  (...) Сподіваюсь, що їх (скандалів, – ред.) буде менше, або не буде зовсім. Я адекватна людина, тому сподіваюсь, що все ж таки їх просто буде менше (...) Якщо говорити про навчання. В Трускавці навчали специфічним знаннями, які були необхідні народним депутат. Пов'язані з регламентом … Якщо ми говоримо про скандали, я думаю, що тут Трускавець не допоможе. Тут має бути особисте розуміння людей того, що можна робити, що не можна, що можна говори, а що ні. Сподіваюся, що для моїх колег це буде не дуже приємним, але уроком. І багато з них це визнали вибачилися, і сподіваюся, більше таких помилок робити не будуть".

Про підтримку Верещук

"У неї є досвід роботи в якості мера міста, міського голови… Партія, я сподіваюся, найближчим часом, згідно чинного законодавства, висуне цю кандидатку. Будемо підтримувати (...) Ірина показала себе як фаховий депутат, як гарний оратор, як людина, яка відповідає за свої слова та дії. "І мені точно не буде соромно, якщо я буду підтримувати Верещук на виборах в якості кандидата від "Слуги народу" в мери Києва".

Про зарплати нардепів

"Гідний рівень оплати праці повинен бути у всіх – і в народних депутатів. Але він має бути співмірний з рівнем доходів і зарплат суспільства. Думаю, для жодного чинного депутата не є несподіванкою зарплата, яку ми сьогодні отримуємо. При тому рівні зарплат, які є в державі, думаю, зарплата народного депутата відповідає нормальному рівню оплати".

Нагадаємо, народна депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова вважає, що заробітної плати нардепа – 35 тисяч – в сучасних реаліях замало, аби забезпечити його роботу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme