UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Законопроект про місцевий референдум винесли на громадське обговорення

Законопроект про місцевий референдум оприлюднили на сайті Верховної Ради, та закликали всіх охочих долучатися до його обговорення
 

Журналіст стрічки новин
Законопроект про місцевий референдум вин…
Фото: Слуга народу/ Facebook

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Ради.

Обговорення триватиме до 11 квітня 2021 року включно.

"З метою презентації основних положень законопроекту, до його реєстрації, ми плануємо провести локальні обговорення у всіх напрямках України: північ, південь, захід і схід. Аналізуючи текст законопроекту з представниками сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, небайдужих громадян, ми зможемо удосконалити напрацьоване та надати народу дієвий механізм безпосереднього впливу на місцеву владу", – підкреслив нардеп.

Він зазначив, що "рішення місцевого референдуму, підтримане більшістю виборців (50%+1 голос), які візьмуть участь у голосуванні, буде обов’язковим для органів місцевого самоврядування".

"Також ми вважаємо, що треба надати можливість достроково припиняти повноваження як голови, так і ради, якщо громада вважатиме, що помилилася на виборах чи рада ухвалила не ті рішення, які були заявлені в передвиборчих слоганах", – розповів політик.

Він розповів, що над підготовкою законопроекту працювала Робоча група з розробки проектів законів із питань народовладдя під його головуванням. До обговорень були залучені народні депутати, представники провідних громадських організацій у сфері народовладдя, асоціацій органів місцевого самоврядування, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства юстиції, члени Центральної виборчої комісії та відомі науковці.

Стефанчук також зазначив, що наразі близько тридцяти рад різних рівнів висловилися в підтримку цього законопроекту.

"Місцевий референдум – це, по суті, правовий механізм розв’язання спірних питань, конфліктних ситуацій на рівні територіальних громад. Якщо такого механізму немає, то люди вимушені вдаватися до інших форм вираження власної позиції, зокрема, до протестних рухів, мітингів, демонстрацій тощо. Завдяки місцевим референдумам конфліктні питання можуть вирішуватися громадою в інший, конструктивний спосіб", – зазначив Стефанчук.

Пропозиції й зауваження можна надсилати на адресу: [email protected].

Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада ухвалила закон "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", ініціатором якого був президент Володимир Зеленський.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme