Рада ухвалила закон про режим спільного транзиту

Верховна Рада підтримала проєкт закону про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи

За документ проголосували 333 депутати, передає Depo.ua.

Метою ухвалення документа є імплементація до національного законодавства України положень Конвенції про процедуру спільного транзиту і Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами від 20 травня 1987 року.

Законопроєкт передбачає прийняття окремого Закону "Про режим спільного транзиту", яким встановлюються основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України, порядок і умови переміщення таких товарів митною територію України у спільному режимі транзиту, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень та інші особливості здійснення операцій спільного режиму транзиту.

Як зазначають автори, критерієм реалізації проекту Закону стане наближення українського законодавства у митній сфері до митного законодавства ЄС, як це визначено в стандартах ЄС та міжнародних стандартах.

Прийняття закону дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через всі кордони Договірних сторін Конвенції про процедуру спільного транзиту без затримок.

Держава отримає в режимі реального часу обмін митною інформацією з 35 країнами європейського регіону та підвищить ефективність використання системи аналізу ризиків.

Даний законопроект передбачає запровадження європейської практики прозорих та надійних процедур, від яких "виграють" всі українські учасники ланцюга постачання товарів та фінансовий сектор, а оновлена митна служба отримає можливість запровадити надійні процеси контролю за переміщенням товарів.

Нагадаємо,  раніше Рада підтримала фінансування дорожнього фонду штрафами за автопорушення

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook