Закон про олігархів в дії: Кому з "ляльководів" дістанеться крісло міністра енергетики

Герман Галущенко, Олег Семінський чи хтось третій? "Слуги" шукають кандидата на посаду міністра енергетики. У цьому міністерстві, нагадаємо, досі виконує обов'язки міністра Юрій Вітренко

Політичний оглядач
Закон про олігархів в дії: Кому з "ляльк…

"Слуга" Олександр Качура повідомив, що на розгляді у президентській фракції знаходиться питання про нового міністра енергетики, пропонується юрист Герман Галущенко. При цьому Качура зауважив, що не знає, як ця особа може бути пов'язана саме з енергетичною сферою, адже пропрацювала у прокуратурі, юристом різних судових департаментів. І в "Енергоатомі", додав депутат, Галущенко працював начальником юридичного відділу. Скептично цю фігуру оцінює й "слуга", Ольга Василевська-Смаглюк, котру, як відомо, відносять до групи впливу олігарха Ігоря Коломойського. "Галущенко не має відношення до галузі, він юрист. Виходячи з того, в якій прекрасній позі зараз українська енергетика, призначати туди юриста добре, якщо тільки він націлений на вибивання 80 мільярдів боргів у населення за комуналку. А не на відродження втраченої галузі", - наголосила депутатка. Розкритикував це можливе призначення і вигнаний з фракції "слуга" Дубінський.

скріншот дубінский про галущенка

скріншот дубінський обзивається

Щоправда, і Коломойський за фахом до енергетики стосунку не має, він інженер-металург. А ще один вітчизняний енергетичний "барон" Ринат Ахметов – маркетолог...

Утім, як повідомив Качура, у фракції є кандидат із власного середовища – Олег Семінський. Це депутат від Чернігівщини, ім’я якого зазначалося серед претендентів на посаду міністра енергетики ще рік тому. У ЗМІ його називали людиною, близькою до оточення Коломойського. Міненерго тоді очолила Ольга Буславець, її, у свою чергу, експерти відносили до орбіти Ахметова.

Хто такий кандидат в міністри енергетики Герман Галущенко і чому його пов'язують із Деркачем

Коротко про кандидатів. Галущенко – віце-президент "Енергоатому". Цю посаду він обійняв на початку травня минулого року. У 2013-14 роках працював виконавчим директором з правового забезпечення цієї державної компанії. У різні роки працював у прокуратурі, займав посади заступника керівника департаменту Секретаріату (Адміністрації) президента України, директора департаменту судової роботи Міністерства юстиції України, також працював у МЗС. Але всі ці заслуги для призначення нічого не важитимуть, якщо на боці Галущенка не опиниться хтось із енергетичних лобістів. З огляду на заяви осіб, яких пов’язують з Коломойським, той - не на боці названого кандидата.

При цьому у противників Галущенка на руках можуть опинитися серйозні козирі, - ще у серпні минулого року нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Ар’єв оприлюднив інформацію про зв’язки потенційного очільника Міненерго з Андрієм Деркачем. Нардеп писав, що призначення Галущенка (його він називає похресником Деркача) в "Енергоатом" особисто лобіював помічник Зеленського Сергій Шефір. "Таким чином, повернення людини Деркача в "Енергоатом" стало своєрідним "гонораром" за публікації фейкових "плівок Деркача", - стверджував Ар’єв. Згодом інформацію про зв’язок Галущенка з підсанкційним у США Деркачем підтвердив інший депутат, вигнаний із "слуг" Гео Лерос. З огляду на те, що у Штатах Деркача вважають російським агентом, можлива різка реакція посольства цієї держави на подібне кадрове призначення до Кабміну і доведеться як мінімум надати серйозні аргументи на користь того, що Галущенко з Деркачем не пов’язаний.

Кандидат в міністри енергетики Олег Семінський: скандали і компромат

Інший кандидат – Олег Семінський – ймовірно викличе у наших партнерів не менше несприйняття. Ця фігуру не лише пов’язують з Коломойським, він фігурує у низці гучних історій. Протягом десяти років, з 2003 по 2013 рр. він працював спочатку гендиректором "Нафтогазвидобування", потім – головою правління цього ЗАО. У 2012 році його... викрали. У своєму викраденні він звинуватив екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського, ще одну неоднозначну фігуру нашої політики. У лютому цього року в СБУ відзвітували: викрадення Семінського розкрите, але прізвищ викрадачів там не назвали. Фактично, слідство підтвердило версію викраденого. Детальніше про цю історію повідомляли Телеграм-канали. Якщо вірить цим повідомленням, кандидатура Семінського точно не сподобається групі Ахметова.

скриншот бурилка

Прізвище Семінського згадувалося і за інших обставин. У 2019 році його бачили у Сан-Тропе разом із колишнім очільником президентського Офісу Зеленського Андрієм Богданом серед гостей на весіллі юриста Андрія Довбенка. 1 липня 2020-го Семінський був серед членів комітету ВР з питань енергетики, які підтримали імпорт електрики з Росії. А зовсім недавно, у березні, у ЗМІ з’явився аудіозапис розмови начебто Семінського з Рудьковським, на якому перший говорить про готовність балотуватися від будь-якої з партій та заплатити сім мільйонів доларів за те, щоб отримати мандат.  

скриншот семінський і рудьковський

Загалом, обидва кандидати, чиї прізвища були названі Качурою, стануть дуже дискусійними. І зі значною долею ймовірності зрештою через сесійну залу не пройдуть. А це означає, що хтось із них, скоріше Галущенко, отримає рішенням уряду посаду в.о. міністра, що її нині обіймає Юрій Вітренко. Про відставку якого чутки ходять давно, хоч сам він ці чутки спростовував. Та, як бачимо, заміну Вітренку таки шукають.

Той таки Галущенко навряд чи наполягатиме на неможливому за нинішніх розкладів у Раді – призначенні його заразом і віце-прем’єром. Про поєднання двох посад йшлося при призначенні Вітренка, яке через парламент так і не пройшло. У виконувачів обов’язків міністра тепер багато повноважень, тому групи впливу, які хочуть взяти під контроль Міненерго, задовольняться й одним кріслом. Тим більше, що воно за вагою вартує двох.

Глобальною проблемою влади залишається не лише пошук кадрів, що відповідають напрямку діяльності міністерств, але й зв'язки цих кадрів з олігархами. Українці стають свідками того, як президент анонсує закон про статус олігархів - для того, щоби вони більше не впливали на життя країни, але коли пошкребти будь-кого з призначенців на високі посади, за ретушшю можна розгледіти, хто з вітчизняних "акціонерів" держави ляльководить тим чи іншим посадовцем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme