Захист вважає незаконними докази проти сина екс-нардепа Крука

Захист сина колишнього народного депутата Юрія Крука Бориса вважає, що докази, які має прокуратура щодо їх підзахисного, є незаконними
Depo.Влада
24 червня 2016 18:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Юрій Горбатенко, передає depo.ua з посиланням на Gazeta.ua.

За його словами, дані у справі Крука стороною обвинувачення взяті з відкритих джерел і не доводять провину їх підзахисного.

"Якщо суддя буде діяти за законом, то повинен прибрати запобіжний захід, або обере невелику заставу або відпустить підзахисного на поруки", - сказав Горбатенко.

При цьому Горбатенко не уточнив, хто саме буде просити суд видати Крука на поруки.
У письмових поясненнях суду адвокат відповідає, що обвинувачення ґрунтується на особистій думці і домислах головного свідка, який не наводить факти, а висловлює припущення.

Причому цей свідок дав свої свідчення після 5-місячного утримання під вартою.
Він підкреслює, що в матеріалах, на підставі яких Генпрокуратура вимагає арешту Крука, замість доказів вини наводяться дані з мережі Інтернет про батька Бориса Крука Юрія і його роботу депутатом Верховний Ради.

Адвокат робить висновок, що переслідування Крука має політичний характер, і в правовій державі така ситуація є неприпустимою.

Основні звинувачення на адресу Бориса Крука пов'язані з його нібито причетністю до розтрати 69 млн грн на ремонт будівлі ГПУ - генпрокурором Віктором Пшонкою. Однак в матеріалах справи, яким активно займалися всі Генпрокурори, після Пшонки наявна незалежна експертна оцінка ремонту ГПУ. За цією оцінкою, фактична сума зробленого ремонту становить 280 млн грн. Очевидно що генпрокурор Пшонка не тільки отримував золоті батони, але й за допомогою адмінресурсу отримував від підрядників ремонту в подарунок додаткові роботи з ремонту ГПУ, які робилися понад кошторис будівництва, щоб порадувати золотого генпрокурора.

Відповідно, якщо розглядати факти, а не займатися спробою видати одеську тюльку за білу акулу, то в діях Бориса Крука відсутній склад злочину.

До того ж уже Борис Крук не був ні директором ні засновником і не мав ніякого відношення до фірми яка виконувала підряд", – сказав адвокат Крука.

"Подивимося чи діятиме суддя згідно із законом, відштовхуючись від матеріалів справи або знову стане виконавцем волі ГПУ, якій мабуть дуже потрібні сенсації і демонстрація "роботи", – додав Горбатенко.

Нагадаємо, що правоохоронці затримали сина колишнього депутата Верховної Ради Юрія Крука Бориса в рамках кримінального провадження за підозрою екс-генерального прокурора Віктора Пшонки у відмиванні коштів.

Крук був депутатом Ради 7 скликання від групи "Економічний розвиток". У парламент пройшов як висуванець Партії регіонів в одномандатному окрузі №143 в Одеській області.

Про затримання Бориса Крука першим повідомив на своїй сторінці Facebook Генеральний прокурор України Юрій Луценко. При цьому він чомусь виклав фото не Бориса Крука, а його брата Юрія, чиє фото і було поширене ЗМІ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада