Захист Саакашвілі оголосив недовіру "верховним" суддям

Захист екс-президента Грузії і Руху нових сил Михайла Саакашвілі оголошує недовіру колегії суддів  Касаційного адмінсуду Верховного Суду, який сьогодні розпочинає розгляд питання про повернення йому громадянства

Про це заявив перед початком судового засідання адвокат Руслан Чорнолуцький, передає Depo.ua.

"Фактом видворення влада підкреслила, що в них справа розвалилася. Що в них нема жодних підстав говорити про те, що готові направляти обвинувальний акт до суду. І що всі справи протягом останніх кількох місяців фабрикували", - заявив він.

Адвокат нагадав, що кілька судів над Саакашвілі вже відбулися в прискореному режимі.

"Судова влада ручна, підконтрольна Адміністрації Президента і Генпрокуратурі. Сьогодні в цій залі ми не можемо довіряти всій судовій гілці влади в країні і цій колегії. Ми вважаємо, що ця колегія формувалася штучно і в ручному режимі. За нуль мілісекунд сформована з цим п'яти суддів", – зазначив Чорнолуцький.

Крім того, захист вже направив кілька скарг до Європейського суду з прав людини.

"Михайло Саакашвілі є в статусі підозрюваного, а це згідно з міжнародним і вітчизняним законодавством забороняє виїзд особи без громадянства у статусі підозрюваного або його видворення", - пояснив юрист.

Нагадаємо, що 5 лютого Апеляційний адмінсуд Києва залишив без змін рішення суду першої інстанції про визнання законною відмови Державної міграційної служби надати екс-президенту Грузії Михайлу Саакашвілі статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Управління державної міграційної служби (ДМС) в Київській області оскаржувало ухвалене на його користь 3 січня 2018 року рішення Окружного адміністративного суду Києва, який відмовив Саакашвілі у визнанні незаконним рішення ДМС про відмову у визнанні його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України.

Саакашвілі рініше просив визнати протиправною та незаконною бездіяльність ДМС щодо розгляду скарги на рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Водночас апеляцію ДМС захист Саакашвілі вважає спробою пришвидчити процес, адже у нього був місяць з часу першого рішення (3 січня) для подання апеляції.

Додамо, що що 12 лютого Саакашвілі затримали в столичному ресторані "Сулугуні". Згодом його депортували чартерним літаком до Польщі. Це стало можливим після того, як українські суди відмовили Саакашвілі у позові до Державної міграційної служби щодо визнання його біженцем. У парламенті Грузії заявили, що скерують до Польщі запит про екстрадицію видвореного вчора з України Саакашвілі.

Водночас під час першої після допортації прес-конференції у Варшаві Саакашвілі заявив про намір поїхати Європою з критиктою української влади, зокрема добиватися складання нового "списку Магнітського" щодо українських корупціонерів. Саакашвілі також має намір повернути собі українське громадянство.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme