Захід стривожений уроком від Путіна і Ердогана , – Financial Times

Москва і Анкара вирішили співпрацювати, зокрема, й щоб "дати Заходу урок" і гарантувати регіональну безпеку
Depo.Влада
8 серпня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua

Так оцінюють завтрашній візит президента Туреччини Реджепа Ердогана до Санкт-Петербурга, де він зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним, пише The Financial Times, передає depo.ua.

Крім того, Туреччина вітає беззастережну підтримку з боку Росії після невдалого перевороту. І цей тон контрастує з риторикою Анкари щодо Вашингтона.

"Наші відносини з США гірші, ніж будь-коли за останні 50 років, і це, безумовно, робить привабливою перспективу дружби з Росією", - заявив виданню неназваний турецький дипломат в Москві.

Однак, як пише газета, в приватному порядку турецька влада наполягає на тому, що не збираються спалювати мости з США та укладати союз з Росією, зв'язок між Вашингтоном і Анкарою сильний, а двосторонні відносини переживали і не таке: вторгнення на Кіпр в 1974 році, відмову Туреччини надати свою територію американським військам для вторгнення в Ірак в 2003 році, підтримку американцями курдів, що борються з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".

Утім, дипломати побоюються, що Анкара може використовувати Москву як важіль тиску на Захід, в тому числі з приводу Сирії. Так, очікується, що Туреччина знизить критику на адресу президента країни Башара Асада і в приватному порядку погодиться з Москвою в тому, що його режим є гарантією збереження сирійського суверенітету, принаймні, на перехідний період. У відповідь Туреччина чекатиме від Москви підтримки з питання сирійських курдів, хоча, на думку експертів, це навряд чи можливо.

Водночас офіційні особи в Москві і Анкарі не можуть передбачити результат зустрічі Путіна і Ердогана.

Нагадаємо, наприкінці липня, коли Ердоган запланував візит на Росії на 9 серпня, він стверджував, що країнам необхідно якомога швидше нормалізувати двосторонні відносини, а пізніше додав, що говоритиме про "економічне співробітництво і кризу з російським літаком, за яким Туреччина показала свою чутливість"

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада