Загострення на Донбасі вигідне бойовикам, які бояться Росії, - Gazeta Wybocza

Загострення ситуації на сході України, зокрема, атака на Мар'їнку, вигідне бойовикам «ДНР» та «ЛНР», які таким чином перешкоджають імовірним планам Росії позбутися від них у разі згоди Кремля на виконання умов Мінських угод
Depo.Влада
5 червня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в аналітичній статті на сайті Gazeta Wyborcza, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Відзначається, що атака на Мар'їнку сталася напередодні саміту G7 (без участі Росії) і запланованої зустрічі контактної групи в Мінську. Також незабаром відбудеться саміт Євросоюзу, де буде прийнято рішення щодо антиросійських санкцій, скасування або ослаблення яких Росія домагається на тлі девальвації рубля. Автор статті підкреслює, що активізація бойових дій на Донбасі дає додаткові аргументи прихильникам збереження санкцій, які все більше шкодять російській економіці.

"Загострення ситуації вигідно лідерам самопроголошених республік на Донбасі, які розуміють: якщо Росія захоче встановити мир, то вона від них позбудеться. Тому провокування бойових дій - в їх інтересах", - йдеться в статті.

Автор статті називає негативним кроком для Росії заяву спікера Ради Федерації Валентини Матвієнко, яка порадила російським сенаторам не виїжджати далеко, так як в будь-який момент може бути скликане позачергове засідання Ради.

"Експерти розцінили це однозначно - вища палата повинна зібратися, як минулого року, 1 березня, щоб надати президенту згоду на легальне введення військ в Україну", - пише Gazeta Wyborcza.

Крім цього в газеті висловили припущення, що за допомогою атаки на Мар'їнку росіяни намагалися зіпсувати президенту Петру Порошенку першу річницю його президентства.