Рейтинг все стерпить: Чому Зеленський рятує Гончарука

Здається, голова держави дотримується обіцянки не жалкувати своєї популярності заради успіхів призначеного ним Кабміну

Рейтинг все стерпить: Чому Зеленський ря…

Прем'єр Олексій Гончарук, який місяць тому зухвало і недолуго імітував свою відставку, продовжує завдавати удари по рейтингу президента. Гончарук ніби дражнить Зеленського, вимірюючі ступінь його терплячості. Адже розуміє, що голові держави зараз дуже незручно йти проти волі Заходу, який "тягне мазу" за прем'єра-"профана". Тож господар Банкової змушений так чи інакше брати на себе відповідальність за помилки, яких припускаються його підопічні.

Так сталося з недовідставкою Уряду, який Зеленському довелося фактично брати на поруки. Так відбулося і з гучним публічним факапом навколо "газового собаки", оскільки всім зрозуміло, що першопричиною суспільного гніву є не стільки бідолашний депутат Брагар, скільки Уряд і Гончарук, який вже надто ліцемірно "кинув" народ зі зниженням ціни на газ, розмірковує Depo.ua.

Амбразура Зеленський

Коли постало питання про відставку Гончарука після зливів його розмов з іншими членами уряду та функціонерами Нацбанку, за логікою українських законів прем'єру потрібно було б виправдовуватись перед Радою і парламентською більшістю. Але Гончарука від неминучого розшматування врятував Зеленський - президент перевів скандал у кабінетну площину і тим самим замортизував фатальне падіння очільника Уряду на гострі піки ласих до крові депутатів.

Показовим є в цьому скандалі навіть те, що тепер, коли минув вже майже місяць після оприлюднення принизливих для голови держави плівок, він розглядає це питання виключно у площині покарання тих, хто здійснював запис, монтаж і злив. Але жодним чином не ставить питання про суть сказаних під час тих розмов слів. По суті президент просто проковтнув образу.

В той же час комунікатори ОП, яким би вартувало якось реагувати в площині захисту іміджу президента, також спустили цей процес на гальмах. Але дозволивши втягнути Зеленського в розборки щодо профанства Гончарука, вони тим самим посприяли падінню популярності свого шефа. Що й зафіксували кілька соціологічних служб.

Собака Зеленського

А Гончарук тим часом сприйняв порятунок від Зеленського у скандалі з плівками як належне.  І продовжив знущання над президетським рейтингом. 

Так, ще однією показовою історією стала епопея з двома платіжками за газ. Задля популістської показухи щодо знищення тарифів на газ в уряді не знайшли іншого способу, аніж розділити складові тарифу на кілька частин і пред'явити суспільству і президенту дві платіжки - за газ і за доставку газу. А потім представити це як визначну перемогу: мовляв, бачте, сума у платіжці за газ зменшилася.

Така гра у наперстки виявилася очевидною не лише для високолобих спостерігачів, а й для звичайних виборців Зеленського, які також не позбавлені здібностей до арифметичних розрахунків. І коли виявилося, що сума двох платіжок виявилася такою ж і навіть більшою за попередню, цілком виправдано аудиторія розгнівалася. 

Власне історія з собакою, яким пропонував розрахуватись за газ титан депутатської думки з фракції "Слуга народу", зовсім не про недолугість цього "цицерона". Вона про недолугість уряду, що спромігся вдатись до такої дешевої маніпуляції з платіжками і викликати суспільне обурення. Не стільки навіть за зростання фактичної ціни на блакитне паливо, скільки за ставлення до народу як до тупого бидла, що може проковтнути будь-яку принизливу інсинуацію.

В цій ситуації з боку президента було б цілком логічним рішенням публічно випороти Гончарука за такий "шахєр-махєр" і принаймні відновити статус кво у сфері комунальних нарахувань. Натомість комунікатори Зеленського роблять черговий факап і президент всупереч здоровому глузду та законам самозбереження включається у ситуацію на боці свої нерадивих "дітей". 

Він чомусь дає вказівки розібратись з окремою бабусею з Кропивницького та її раптово здобувшоим шалену популярність псом, але при цьому залишає на поталу газівників-маніпуляторів всіх тих, хто розраховував на сатисфакцію від президента. Адже навряд чи залишаться задоволеними ті, хто з двома платіжками в руках намагається зрозуміти "в чому прикол". Як і армія тих, хто не користується газом взагалі, але відтепер має нагоду системно платити тільки за наявність на його ділянці іржавого нагадування, що тут колись був газ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"