За три роки в Україні стало вдвічі більше вакцинованих від кору немовлят, – Супрун

З 2016 по 2019 рік кількість щеплених від кору дітей у віці до 1 року зросла вдвічі – від 45% до 91%
 

Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. голови МОЗ Уляна Супрун, інформує Depo.ua.

"Понад 10 років до цього проти кору в Україні вакцинувалися не більше 60% дітей. Водночас, для забезпечення колективного імунітету необхідно, аби 95% всього населення країни мало щеплення.

Як результат, Україна отримала спалах кору, який триває з 2017 року. Ситуація вже покращується завдяки підвищенню рівня вакцинації, але через безвідповідальність, відсутність вакцин та міфи померли 39 українців. Понад 115 тисяч людей захворіли на кір від початку спалаху", – написала вона.

За словами Супрун, для підвищення рівня вакцинації МОЗ України провело декілька спецоперацій у регіонах, зокрема у Львівській та Хмельницькій областях. Кількість вакцинованих дітей у школах та дитячих садочках завдяки цим заходам зросла до 90-95%.

Хоча вакцини проти кору, краснухи та паротиту стали лідерами за охопленням, зріс також рівень вакцинації і від інших хвороб.

- 2016 щеплення проти кашлюку, дифтерії та правцю мали лише 21% немовлят, сьогодні таких дітей втричі більше – 67,5%.

- Кількість дітей, які отримали захист від гепатиту, зросла майже втричі – від 28,8% до 65,2%.

- Підвищились показники також вакцинованих від туберкульозу (72,3% проти 84%) та від поліомієліту (60,8% проти 69,2%).

Крім того, в.о. голови МОЗ зазначила, що підвищення рівня вакцинації стало можливим також завдяки інформаційним кампаніям та роботі сімейних лікарів зі своїми пацієнтами. Постійне спілкування з лікарем, якому ви довіряєте, який дає кваліфіковані поради та дбає про здоров’я пацієнта також мотивують довіряти доказовій медицині.

"Ключова причина, чому більше українців мають захист від небезпечних хвороб – наявність в Україні достатньої кількості якісних вакцин, які можна отримати безоплатно. Ми закуповуємо вакцини через міжнародні організації, що дає змогу запобігати корупції та купувати ще більше вакцин.

Нагадаємо, 22 квітня МОЗ повідомило, що на початку літа закуплені державою вакцини з'являться у приватних клініках, які уклали договір з Нацслужбою здоров'я України, а також у пологових будинках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook