ЦВК відмазала Ахметова від зриву виборів в Маріуполі та Красноармійську

Екс-регіонал та керівник ЦВК Михайло Охендовський вже знайшов винних у зриві виборів на Донбасі. Це члени місцевих комісій, які виступили проти ігрищ Ахметова
Depo.Влада
25 жовтня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua
ЦВК відмазала Ахметова від зриву виборів в Маріуполі та Красноармійську
ЦВК відмазала Ахметова від зриву виборів в Маріуполі та Красноармійську

Нинішні місцеві вибори, як очікувалося, можуть стати одними з найбрудніших в історії української незалежності. Особливо вражає брутальність, з якою зірвали вибори у Маріуполі та Красноармійську. Цинізм полягає у тому, що робили це не тільки за допомогою однієї і тої ж самої схеми, але і за допомогою однієї й тої ж самої типографії, що належить олігарху Рінату Ахметову. Схоже, любитель "гудків" досі вважає, що саме він є хазяїном Донбасу. Однак упевненості в тому, що "Опозиційний блок" зможе одноосібно взяти владу у тому ж Маріуполі, у нього, вочевидь, немає.
Протягом останніх двох тижнів у прифронтовому місці Маріуполь відбувалися серйозні гойдалки, на які, щоправда, ніхто не зважав уваги.

Так, міська виборча комісія дозволила друкувати бюлетені в друкарні "Приазовський робочий", яка підконтрольна Рінатом Ахметовим. Низка політсил опротестували дане рішення у суді, однак Донецький окружний суд визнав рішення комісії правочинним.
У результаті, на ахметівській друкарні надрукували півтора десятки тисяч бюлетенів з помилками у назвах партій. Маріупольська міська виборча комісія не стала приймати бюлетені, надруковані в типографії Ахметова. Таким чином, вибори були зірвані. Варто зауважити, що у цій історії не обійшлося без Центральної виборчої комісії, яка задля того, щоб комісія була більш лояльною до Ахметова та його типографії, трошки "підкорегувала" її склад.

ЦВК відмазала Ахметова від зриву виборів в Маріуполі та Красноармійську - фото 1

Майже аналогічна історія відбулася у Красноармійську, де теж постарався легендарний "Приазовський робочий". Цього разу вони примудрилися надрукувати бюлетені, у яких з 12 прізвищ кандидатів в мери, у 10 були зроблені помилки. Ось такий от дивний збіг обставин.

Цікаво інше: Красноармійська ТВК встигла замовити нові бюлетені у Краматорську. Вони приїхали в місто о шостій ранку, буквально за дві години до відкриття дільниць. Але вище згаданий Донецький окружний адміністративний суд і тут постарався. Так, суд вирішив скасувати постанову Красноармійської міської виборчої комісії про друк бюлетенів у фізичної-особи підприємця. Суд обґрунтував своє рішення тим, що фізична особа-підприємець і підприємство – це дві різні юридичні форми. Саме по собі – повний абсурд. Але виборів у Красноармійську сьогодні не буде.
Оптимісти, зокрема, члени БПП говорять про те, що "довибори" у Маріуполі та Красноармійську можна провести 15 листопада. Втім, схоже на те, що ніяких виборів поки не буде. Ахметов не хоче ризикувати. А Банкову такий розклад цілком влаштовує: краще мати ниточки у нинішній, хай одіозній міськраді, аніж реально віддати весь контроль над містом "п’ятій колоні".

ЦВК відмазала Ахметова від зриву виборів в Маріуполі та Красноармійську - фото 2

Зрештою, цікаво ще й інше. А саме позиція ЦВК, голова якої екс-"регіонал" Охендовський вже фактично відмазав Ахметова від зриву виборів і переклав відповідальність на комісії, які вирішили посперечатися з "Приазовским рабочим". За словами Охендовського, комісії в Маріуполі та Красноармійську вчинили не правомірно, не прийнявши бюлетені від Ахметова, а, відповідно, несуть відповідальність за зрив виборів. Зрештою, Охендовський вигороджував не лише Ахметова, а і себе - мовляв, ЦВК рекомендували, нас не послухалися і от тепер маєте зрив. Що тепер на це скаже Банкова? Адже, по суті, борців з Ахметовим тепер можуть притягнути до кримінальної відповідальності. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада