Ющенко прокоментував ситуацію із арештом свого майна

Третій президент України Віктор Ющенко вважає, що Сергій Горбатюк – начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ – маючи на меті стати Генпрокурором за нової влади, імітував "бурну" діяльність щодо можливого арешту його майна

Про це передає Depo.ua з посиланням на Facebook Ющенка. 

"09.07.2019 Печерський районний суд м. Києва відмовив у задоволенні клопотання Генеральної прокуратури України про арешт майна Віктора Ющенка. Раніше управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури на чолі з Сергієм Горбатюком просило суд накласти арешт на моє майно", – зазначив екс-президент.

Ющенко підкреслив, що, за версією Горбатюка, який не приховує бажання стати Генпрокурором за нової влади, "нібито саме Ющенко ще до Помаранчевої революції (!) "вступив у змову" з Януковичем, щоб перевести резиденцію "Межигір’я" з Держуправління справами (ДУС) у сферу відповідальності Кабінету Міністрів. Мовляв, це допомогло Януковичу потім "прихватизувати" цей об’єкт. От тільки незрозуміло, чому під керівництвом того ж таки Горбатюка "розвалилося" стільки справ щодо представників режиму Януковича (в тому числі й щодо реальних "прихватизаторів" Межигір’я)".

Ексочільник України вважає, що у цій справі був політичний підтекст.

"Суспільство бачить і оцінює, як поступово знята відповідальність практично з усіх фігурантів гучних справ щодо сепаратизму, державної зради та вбивств на Майдані. Саме тому і доводиться вишукувати нові гучні справи та імітувати бурну діяльність", – підсумував він.

Нагадаємо, суддя Печерського суду Києва Підпалий відмовив у задоволенні клопотання прокурорів Управління спецрозслідувань щодо арешту майна 3-го президента України Віктора Ющенка у рамках розслідування кримінального провадження щодо незаконного відчуження Межигір’я на користь Віктора Януковича.

Довідка: На початку червня Генеральна прокуратура оголосила Ющенку підозру за статтею 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Слідство вважає, що Ющенко у змові з Віктором Януковичем перевів "Межигір’я" з підпорядкування Державному управлінню справами до сфери відповідальності Кабінету міністрів. Уряд після цього передав резиденцію до статуту держпідприємства "Надра України", яке вивело "Межигір’я" з державної власності на користь фіктивної донецької фірми.

Ющенко відкинув звинувачення Генеральної прокуратури. Він зазначив, що не бачить "приводу ховатися або прикидатися хворим" і вказав на "політичний підтекст" у справі.

Після втечі Януковича з України в лютому 2014 року територія "Межигірʼя" стала національним парком і музеєм корупції, де щорічно бувають мільйони українців та іноземців. Нині в резиденції відбуваються екскурсії й громадські заходи, знімаються фільми. Будівлями і зоокуточком "Межигір’я" опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme