Юрій Луценко: Як з букв «Ж», «О», «П», «А» скласти слово «ЩАСТЯ»

ДеПо поспілкувався з головою фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрієм Луценком про ситуацію навколо бюджету, недосвідченість Володимира Гройсмана, а також про те, коли закінчиться Революція Гідності
Depo.Влада
12 грудня 2014 19:00
ФОТО: depo.ua
Юрій Луценко: Як з букв «Ж», «О», «П», «А» скласти слово «ЩАСТЯ»
Юрій Луценко: Як з букв «Ж», «О», «П», «А» скласти слово «ЩАСТЯ»

Як ви оцінюєте перші дні роботи Верховної Ради? І що далі?

- Верховна Рада запрацювала - і це головне. Можливо, це не завжди виглядає естетично абсолютно, але це не опера, щоб насолоджуватися естетикою. Головне зараз - давати результат. За два тижні ця Верховна Рада сформувала своє керівництво, Кабмін, прийняла програму діяльності і парламенту, і уряду і запустила роботу комітетів. Таким чином, Верховна Рада показала свою працездатність.

Крім того, парламент показав, що він досі дихає Майданом. Вчорашнє очищення керівництва комітетів від слуг режиму Януковича - це дуже хороший знак. Це означає, що Верховна Рада не втратила зв'язок з народом.

Третє випробування нас очікує в найближчі десять днів. Це внесення, розгляд і прийняття державного бюджету на наступний рік. Від цього буде залежати відповідь на питання - розумна чи у нас Верховна Рада. Цей документ є стратегічно важливим і надзвичайно складним. Країна - тотально розграбована і не може собі дозволити жити в звичайному режимі. Будь-яка економія є надзвичайно чутливою для суспільства і держави. І від того, чи зможуть наші народні депутати пройти між цією Сциллою і Харибдою популізму і цинізму, залежатиме відповідь на це питання.
В цілому, я вважаю, що це дуже важлива робота, і відчуваю себе бійцем внутрішнього фронту, таким же, як і бійці на Донбасі.

- Як Ви оцінюєте нинішній склад уряду? Зараз виникають питання до деяких представників Кабміну. Зокрема, до віце-премьеру- «радикалу» Валерія Вощевсього ...

- Я оцінюю уряд за результатами. Нині немодний бородатий класик Карл Маркс сказав: практика - критерій істини. До цих міністрам питання біографії було знятий в момент голосування. Ми їх підтримали. Тепер питання - на що вони здатні? Буквально через місяць-півтора ми це побачимо. 100 днів на це немає. Тому я не виключаю змін кадрового складу уряду.

- Зараз також звучить інша критика: відносно низького рівня професіоналізму голови Верховної Ради Володимира Гройсмана. Як Ви вважаєте, чи зможе він набратися досвіду, щоб виконувати регламент і не загострювати ситуацію під «куполом»?

- Я старожил української політики і пам'ятаю, що практично всі спікери починали з того ж. У кулуарах сміялися і над Вовою (Володимир Литвин, - ред.), а потім виявилося, що спікер Литвин є досконалим парламентським диригентом. Тут сміялися над Володимиром Рибаком, але пізніше виявилося, що, в принципі, і в його віці не пізно вчитися. Лише пан Турчинов уникнув цього етапу, оскільки провів у парламенті більше десяти років. Гройсман навчиться, і вже зараз він демонструє результат. Мене це більше цікавить, ніж гра на картинках по телебаченню.

- Одним з головних обіцянок Президента Петра Порошенка, а також вашої політсили є децентралізації. Дану тему Президент і його команда піднімає вже давно. Коли, на Вашу думку, почнеться виконання даної обіцянки?

- До прийняття бюджету будуть проведені зміни в бюджетному та податковому кодексі, що дозволить формувати бюджет по-новому. Він буде сформований знизу вгору, а не навпаки. Це і є децентралізація, без поїздок з сумками в Кабінет міністрів. З іншого боку, це - добра воля, а не законодавчо закріплена норма. Тому ми потребуємо початку конституційного процесу. Необхідно створити тимчасову парламентську комісію з підготовки нового тексту Конституції, в якій буде врегульовано питання місцевого самоврядування, судової системи європейського рівня, а також інших питань, які накопичилися до старого тексту Конституції.

- Чи правильно буде сказати, що зміни Конституції - це питання всього наступного року?

- Думаю, так і є. Потрібно розуміти, що саме з прийняттям нової Конституції буде завершена революція.

- І наостанок. Який анекдот, на Вашу думку, найкращим чином відображає нинішню ситуацію в країні?

- Анекдот старий, але хороший. Коли Герда врятувала Кая від Снігової Королеви, вона кличе брата: «Пора йти додому». Кай відповідає: «Не можу. У мене тут чотири крижаних кубика з буквами «Ж», «О», «П», «А», і мені з них потрібно скласти слово «ЩАСТЯ» ...