Юрій Бойко звернувся до президента та генпрокурора з приводу подій в Одесі (ДОКУМЕНТ)

Голова парламентської фракції "Опозиційного блоку" Юрій Бойко звернувся з депутатським запитом до президента України Петра Порошенка та генерального прокурора України Віктора Шокіна з вимогою прискорити проведення неупередженого розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року
Depo.Влада
1 березня 2016 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "Опозиційного блоку".

"До мене як до народного депутата України та Голови фракції "Опозиційний блок" надходять численні звернення від виборців щодо необхідності прискорення всебічного та неупередженого розслідування на Грецькій площі і в будинку Профспілок у м. Одеса 2 травня 2014 року, проведення необхідних слідчих дій, захисту прав людини під час досудового слідства та судового розгляду", - йдеться у запиті народного депутата.

"На думку заявників, більшість з яких є членами родин громадян, постраждалих під час подій 2 травня 2014 р., слідчі дії, що проводяться правоохоронними органами, мають, на жаль, чітке політичне забарвлення, що є наругою над пам’яттю 48 загиблих громадян, серед яких є жінки та неповнолітній", - вказує Юрій Бойко.

Лідер "Опозиційного блоку" також вказує на те, що обвинувачення висунуто лише учасникам "Антимайдану", що на думку заявників, є прямим свідченням дискримінаційних процесів, упередженості та політичної заангажованості при проведенні досудового слідства.

"Такий підхід до проведення розслідування масових заворушень та загибелі людей 2 травня в Одесі ставить під сумнів сумлінність намірів правоохоронних органів щодо ефективного проведення слідства, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, дії яких прямо чи опосередковано призвели до загибелі та ушкодження великої кількості людей", - заявив Юрій Бойко.

Про умисність затягування процесу може свідчити й тривале зволікання у проведені необхідних слідчих дій та експертиз, вважає лідер "Опозиційного блоку". До того ж, заявники повідомляють про наявність численних порушень прав людини як під час досудових слухань, так і під час судового слідства, а також факти фізичного і психологічного тиску на підозрюваних і суддів.

"З огляду на вище наведене, суспільну вагу питання, з метою захисту інтересів та прав громадян, керуючись статтею 16 Закону України "Про статус народного депутата України", прошу Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, надати доручення відповідним правоохоронним органам щодо термінового вжиття належних заходів для проведення ефективного, неупередженого та вільного від "політичної доцільності" розслідування подій у м. Одеса 2 травня 2014 року, перевірити факти можливих зловживань під час досудового слідства та судового розгляду зазначених подій, надати правову оцінку діям відповідних посадовців, що призвели до затягування процесу розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності", - йдеться у зверненні лідера "Опозиційного блоку".

Юрій Бойко звернувся до президента та генпрокурора з приводу подій в Одесі (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Юрій Бойко звернувся до президента та генпрокурора з приводу подій в Одесі (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Юрій Бойко звернувся до президента та генпрокурора з приводу подій в Одесі (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Юрій Бойко звернувся до президента та генпрокурора з приводу подій в Одесі (ДОКУМЕНТ) - фото 4

Як повідомлялося, в ефірі телеканалу "Інтер" Юрій Бойко повідомив про те, що до розслідування трагедії в Одесі будуть залучені міжнародні організації, в тому числі Європейський суд з прав людини. Також народний депутат звернувся до відомої правозахисниці Валентини Теличенко з проханням сприяти прозорості розслідування в тому числі в контексті захисту прав людини.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада