Ймовірний постпред України в ООН: Хто такий Євген Кислиця

Замінити Володимира Єльченка на посаді постійного представника України в ООН може нинішній заступник голови МЗС Сергій Кислиця

Ймовірний постпред України в ООН: Хто та…

Таку інформацію видання "Дзеркало тижня" дізналося від власних джерел

Сайт Depo.ua зібрав дані про потенційного представника України у міжнародній організації. 

Отже, Кислиці 50 років. Він закінчив факультет міжнародного права Інституту КНУ ім. Тараса Шевченка. У 23 роки влаштувався стажером у відділ НБСЄ (організація-попередниця ОБСЄ, – ред.), через рік став його третім секретарем.  Згодом працював помічником заступника міністра, помічников посла України в Бельгії, Нідерланлах та Люксембурзі, місії України при НАТО. Очолив секретаріат МЗС. 

У 32 роки став радником з політичних питань посольства України в США. Входив у делегації України на 62-74 сесіях Генасамблеї ООН. 

ФОТО: Facebook/Sergíy Kyslytsya

У 2014-му очолив комісію Ради Європи з питань рівності жінок та чоловіків, а також став заступником голови МЗС. У 2015-му – представником нашої країни при Виконавчій раді ЮНЕСКО. 

В організації займається питанням моніторингом ситуації в Криму. Також є членом Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. 

У декларації за 2015-й вказано, що Кислиця має одну квартиру площею 43 метри квадратні, а пересувається він на Ford Fiesta 2006-го. На рахунках міжнародника – близько 443 тис. грн. У формі змін вже за поточний рік зазначений щорічний доход дипломата у 124,8 тис. грн. 

Кислиця має власну колонку на "Європейській правді". Здебільшого – інформує про свої проекти на державній службі. 

"Іноді доводиться чути, нібито Україна винесла питання Криму за дужки своїх дипломатичних зусиль. Мовляв, зараз пріоритетним завданням є відновлення роботи Нормандського формату та врегулювання ситуації на Донбасі, а кримське питання "не на часі". Це – неправда. Боротьбу за Крим ніхто не припиняв", – зокрема, пише Кислиця в одному з матеріалів.

В іншому стверджує, що "миротворці" – калька з російської і, відповідно, відображення ментальності мешканців країни-агресора. В інших мовах використовують формулювання "підтримувачі миру". 

"Типовий радянський підхід до "миротворчості" – це операція в Афганістані. Тоді радянська пропаганда маскувала збройне вторгнення СРСР до цієї держави під "братню допомогу" (...) Але ж ні, панове! Персонал з підтримання миру ООН не "творить" мир!" – акцентує дипломат. 

Його сторінки у соцмережах здебільшого присвячені роботі. Інколи дипломат дотепно коментує різні події та явища. 

"Істерики здебільшого стаються у віці 1 – 3 років. Вони викликані фрустрацією дитини, коли вона не отримує того, чого хоче. У політиків істерики часто виникають істерики через їхнє безсилля. Це жахіття. Аби не втрачати пильності, залишайтеся спокійним і не йдіть не поступки", – йдеться в одній з публікацій. 

Доволі емоційно Кислиця відреагував на слова генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда про те, що Україна все ще "на шляху до суверенітету". 

"У світі Ягланда Україна не є суверенною країною. І тільки не кажіть мені, що це він "обмолвился". ГС - це не стажер, це найвища посадова особа, найнята керувати секретаріатом міжнародної організації, членом якої є вже більше двох десятків років суверенна і незалежна Україна, навіть якщо російські співробітники секретаріату вважають, що Україна - це "недострана". Чому вироблення нової політики щодо РЄ є більш важливою справою, ніж може здаватися, і чому не слід відпускати питання РЄ на самоплив", – написав він у Facebook. 

А виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому п’ятим роковинам окупації Криму, Кислиця порівняв Росію з вірусом, резистентним до ліків. 

"Ситуація (з Росією, – ред.) жахливо нагадує іншу надзвичайно тривожну реальність 21 сторіччя, а саме виникнення вірусів, резистентних до ліків. Механізм ідентичний – хворобу, яку спричиняє вірус, лікують певними препаратами, але не всі хворі слідують суворим правилам і, як наслідок, з’являється наступне покоління вірусів, вже невразливе до існуючих ліків", – сказав він. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme