Антикорупційне бюро візьметься за чиновників, які брешуть в деклараціях

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить Верховну Раду України розширити повноваження Антикорупційного бюро для проведення розслідування щодо надання чиновниками неправдивих даних в деклараціях про доходи
Depo.Влада
14 травня 2015 12:49
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив сьогодні на засіданні парламенту за результатами поїздки у Францію, передає depo.ua.

"Щодо компетенції НАБ, ми звертаємося до парламенту, щоб розширити повноваження органу і дати йому можливість проводити розслідування стосовно державних чиновникам в тому випадку, якщо державні чиновники навмисне подано не достовірну інформацію в деклараціях про майно, доходи та майно. Тепер вводиться як кримінальна відповідальність за дачу неправдивих даних, так і надаються повноваження Бюро щодо проведення розслідування за будь-яким державним службовцям, які надають не достовірну інформацію", - заявив Яценюк.

Він також повідомив, що уряд вносить зміни в законодавство щодо боротьби з корупцією.

"Тепер не вдасться прикриватися тим, що те чи інше майно зареєстровано на родичів, то на інших осіб. Тепер державний чиновник зобов'язаний чітко повідомити, користується він цим майном, незалежно від того, що вона зареєстрована на іншу особу, і повинен довести те, що той чи інший чиновник не має відношення до майна, навіть не дивлячись на те, що таке майно зареєстровано на третю особу", - заявив Яценюк.