Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта

Інтерв'ю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, в якому той нібито заявляв про майбутню відставку міністра освіти Сергія Квіта, не зовсім відповідає тому, що реально говорив очільник українського уряду
Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта
Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта

У вівторок, 3 листопада, британське видання Politico оприлюднило інтерв'ю Яценюка, яке одразу розійшлося на новини в тому числі і в українських ЗМІ. Найбільшого розголосу набула заява Яценюка, що найближчим часом підуть зі своїх посад три міністри – міністр енергетики Володимир Демчишин, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі та міністр освіти Сергій Квіт. Якщо стосовно перших двох питань ні в кого не виникло, то причини невдоволеня роботою Квіта так і залишились незрозумілими.

Дослівно Politico написало: "Ministers from energy, healthcare, and education will be gone within two weeks, the prime minister said, and there will be a new deputy prime minister for European integration", тобто "Міністри енергетики, охорони здоров'я та освіти вже підуть впродовж наступних двох тижнів".

Сьогодні в Кабміні від цих слів Яценюка відхрестилися, мовляв журналісти помилилися, переплутавши education з ecology. Про що сказав і сам Яценюк на засіданні Кабміну. Здвалося б інцидент вичерпано, але журналіст Макс Такер, який і брав інтерв'ю в прем'єра, вирішив захистити свою репутацію. У своєму "Твіттері" журналіст зазначив: "Яценюк забув, що я записував інтерв'ю", і виклав запис розмови про переформатування уряду. Втім, про відставку Квіта в цьому записі таки не йшлося. Яценюк назвав Міністерство освіти слабкою ланкою в уряді, але однозначно про звільнення не говорив.

Наводимо дослівний переклад розмови Яценюка з журналістом:

В Україні збільшився вплив місцевих виборів. І це вплине на коаліцію. Ви плануєте перетасовувати Кабмін у зв’язку з цими виборами?

Місцеві вибори не мають нічого спільного з національними виборами. І уряд формується лише на основі результатів національних виборів. Але це політична боротьба. Я розкажу вам про проблему уряду. Міністр охорони здоров’я хотів звільнення, але парламент відхилив його прохання. Моє послання до парламенту - ми маємо мати політичну зрілість. Це частина політичних реформ.

Тобто не буде жодних змін?

Вони будуть. Але вони аж ніяк не пов’язані з місцевими виборами.

Коли ви плануєте ці зміни?

Я попросив фракції дати списки. Ви лише уявіть, ми маємо п’ять політичних партій. Чи можете ви уявити п’ять державних партій і державну коаліцію, побудовану на їх основі? Я захоплююся Девідом Камереном. Він має лише одну державну партію. І все одно є труднощі навіть у нього. А уявіть мою ситуацію. Я маю п’ять політичних сил.

Які ви бачите слабкі ланки в уряді, на чому варто було б наголосити?

Енергетика, охорона здоров’я, освіта і покращення шляхів та механізмів для європейської інтеграції. Має бути призначений виконуючий обов’язків прем’єр-міністра з європейської інтеграції.

Як бачимо ніде про звільнення протягом двох тижнів не йдеться взагалі. Тож все виглядає так, ніби Яценюка просто підставили. Свідомо чи не свідомо.

Більше новин читайте на Depo.Життя