Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта

Інтерв'ю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, в якому той нібито заявляв про майбутню відставку міністра освіти Сергія Квіта, не зовсім відповідає тому, що реально говорив очільник українського уряду
Depo.Влада
5 листопада 2015 14:57
ФОТО: depo.ua
Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта
Яценюка підставили зі "звільненням" Квіта

У вівторок, 3 листопада, британське видання Politico оприлюднило інтерв'ю Яценюка, яке одразу розійшлося на новини в тому числі і в українських ЗМІ. Найбільшого розголосу набула заява Яценюка, що найближчим часом підуть зі своїх посад три міністри – міністр енергетики Володимир Демчишин, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі та міністр освіти Сергій Квіт. Якщо стосовно перших двох питань ні в кого не виникло, то причини невдоволеня роботою Квіта так і залишились незрозумілими.

Дослівно Politico написало: "Ministers from energy, healthcare, and education will be gone within two weeks, the prime minister said, and there will be a new deputy prime minister for European integration", тобто "Міністри енергетики, охорони здоров'я та освіти вже підуть впродовж наступних двох тижнів".

Сьогодні в Кабміні від цих слів Яценюка відхрестилися, мовляв журналісти помилилися, переплутавши education з ecology. Про що сказав і сам Яценюк на засіданні Кабміну. Здвалося б інцидент вичерпано, але журналіст Макс Такер, який і брав інтерв'ю в прем'єра, вирішив захистити свою репутацію. У своєму "Твіттері" журналіст зазначив: "Яценюк забув, що я записував інтерв'ю", і виклав запис розмови про переформатування уряду. Втім, про відставку Квіта в цьому записі таки не йшлося. Яценюк назвав Міністерство освіти слабкою ланкою в уряді, але однозначно про звільнення не говорив.

Наводимо дослівний переклад розмови Яценюка з журналістом:

В Україні збільшився вплив місцевих виборів. І це вплине на коаліцію. Ви плануєте перетасовувати Кабмін у зв’язку з цими виборами?

Місцеві вибори не мають нічого спільного з національними виборами. І уряд формується лише на основі результатів національних виборів. Але це політична боротьба. Я розкажу вам про проблему уряду. Міністр охорони здоров’я хотів звільнення, але парламент відхилив його прохання. Моє послання до парламенту - ми маємо мати політичну зрілість. Це частина політичних реформ.

Тобто не буде жодних змін?

Вони будуть. Але вони аж ніяк не пов’язані з місцевими виборами.

Коли ви плануєте ці зміни?

Я попросив фракції дати списки. Ви лише уявіть, ми маємо п’ять політичних партій. Чи можете ви уявити п’ять державних партій і державну коаліцію, побудовану на їх основі? Я захоплююся Девідом Камереном. Він має лише одну державну партію. І все одно є труднощі навіть у нього. А уявіть мою ситуацію. Я маю п’ять політичних сил.

Які ви бачите слабкі ланки в уряді, на чому варто було б наголосити?

Енергетика, охорона здоров’я, освіта і покращення шляхів та механізмів для європейської інтеграції. Має бути призначений виконуючий обов’язків прем’єр-міністра з європейської інтеграції.

Як бачимо ніде про звільнення протягом двох тижнів не йдеться взагалі. Тож все виглядає так, ніби Яценюка просто підставили. Свідомо чи не свідомо.

Більше новин читайте на Depo.Життя