Яценюк зажадав від Росії зняття транзитної блокади для українських вантажівок

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зажадав від Росії зняти заборону на пересування українських вантажівок її територією
Depo.Влада
15 лютого 2016 17:37
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на прес-конференції за підсумками переговорів з главою уряду Туреччини Ахметом Давутоглу, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

Яценюк нагадав, що вчора Росія безпідставно заявила про заборону в'їзду українським вантажним автотранспортним засобам на територію Росії.

Україна, наголосив він, звернулася з нотою до Російської Федерації "з вимогою невідкладно пояснити, чому це сталося і на підставі чого Росія прийняла таке рішення".

"До того моменту, доки Росія не дасть чітку відповідь, і це питання не буде врегульовано, тимчасові транзитні дозволи, які були видані російським вантажівкам, є призупиненими", - заявив Яценюк.

"Вимагаю від Російської Федерації не просто пояснень, а зняття незаконного рішення щодо заборони перевезення і пересування українським вантажівкам територією Російської Федерації", - наголосив прем'єр.

Раніше, у Мінтрансі Росії заявили, що блокування транзиту українських вантажівок триватиме доти, поки Рсія не отримає інформацію про терміни відновлення руху російського автотранспорту територією України

Нагадаємо, 12 лютого на Волині, Прикарпатті та Закарпатті активісти блокували проїзд російським вантажівкам, які прямують з Білорусі територією України.

Згодом до цих областей приєднались інші.

Загалом на сьогоднішній день в блокаді російських вартажівок беруть участь 10 українських областей - Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Сумська та Чернігівська.

Сьогодні Кабмін після консультацій з ЄС має прийняти рішення щодо блокади російських фур.

14 лютого у Мінтрансі Росії заявили, що рух українських вантажівок на території Росії припинено, як захід у відповідь.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада