Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко

Закон про зниження газової ренти, за який довго і наполегливо билася Тимошенко так і не був прийнятий сьогодні, хоча вочевидь був частиною домовленостей щодо голосування за "безвізові закони"
Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко
Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко

Після кількох спроб прийняти вказаний законопроект та консультацій у спікера Володимира Гройсмана закон про газову ренту було відправлено на повторне друге читання, тобто відкладено до четверга. За документ майже одноголосно не проголосував "Народний фронт" прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, а сам очільник уряду розкритикував в парламенті і документ, і персонально Юлію Володимирівну, звинувативши її у роботі на 12 олігархів та згадавши про "газові угоди" з Путіним, завдяки яким Тимошенко "довела до банкрутства" "Нафтогаз".

Здавалося б все мало б вирішитися сьогодні за загальною згодою і в межах парламенту, як і було домовлено. Фракція Тимошенко голосувала за закон про Агентство з повернення активів, а інші фракції коаліції мусили підтримати закон про ренту. Але Арсеній Петрович вирішив, що до цієї справи має бути підключений президент, і здається досяг свого. "Я пропоную зробити зустріч (з президентом Порошенком, - ред.) разом з фракціями коаліцій, які ставили підписи під угодою і брали на себе відповідальність, знайти рішення. Це рішення має бути ухвалено з розрахунком, а не завдяки емоціям", - заявляв прем'єр. Отже тепер, після того як законопроект був відкладений до четверга, розрулювати ситуацію з коаліційними домовленостям доведеться в тому числі і президенту, вмовляючи фракції виконати домовленості.

Для чого це Яценюку? Якби законопроект був прийнятий сьогодні, уся відповідальність за його прийняття, лягала б на парламент та персонально Юлію Володимирівну як головного лобіста. Звісно, Тимошенко б доводила соціальну значущість цього документу, і що тепер мають зменшитися тарифи на газ для населення. Але штука в тому, що зниження ренти, якщо і призведе до зменшення тарифів, то на якийсь мізер, який громадяни не особливо відчують. Натомість головний зиск від зниження ренти отримають саме газовидобувальники. В разі ж втручання в ситуацію президента, негатив щодо роботи на олігархів падає також і на главу держави.

Отже, Порошенко, який неодноразово оголошував війну олігархам в політиці, виявиться людиною, яка в підсумку і вирішила позитивно питання щодо зниження ренти для газових олігархів. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада