Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко

Закон про зниження газової ренти, за який довго і наполегливо билася Тимошенко так і не був прийнятий сьогодні, хоча вочевидь був частиною домовленостей щодо голосування за "безвізові закони"
Depo.Влада
10 листопада 2015 20:25
ФОТО: depo.ua
Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко
Яценюк вирішив "замазати" Порошенка газовою рентою Тимошенко

Після кількох спроб прийняти вказаний законопроект та консультацій у спікера Володимира Гройсмана закон про газову ренту було відправлено на повторне друге читання, тобто відкладено до четверга. За документ майже одноголосно не проголосував "Народний фронт" прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, а сам очільник уряду розкритикував в парламенті і документ, і персонально Юлію Володимирівну, звинувативши її у роботі на 12 олігархів та згадавши про "газові угоди" з Путіним, завдяки яким Тимошенко "довела до банкрутства" "Нафтогаз".

Здавалося б все мало б вирішитися сьогодні за загальною згодою і в межах парламенту, як і було домовлено. Фракція Тимошенко голосувала за закон про Агентство з повернення активів, а інші фракції коаліції мусили підтримати закон про ренту. Але Арсеній Петрович вирішив, що до цієї справи має бути підключений президент, і здається досяг свого. "Я пропоную зробити зустріч (з президентом Порошенком, - ред.) разом з фракціями коаліцій, які ставили підписи під угодою і брали на себе відповідальність, знайти рішення. Це рішення має бути ухвалено з розрахунком, а не завдяки емоціям", - заявляв прем'єр. Отже тепер, після того як законопроект був відкладений до четверга, розрулювати ситуацію з коаліційними домовленостям доведеться в тому числі і президенту, вмовляючи фракції виконати домовленості.

Для чого це Яценюку? Якби законопроект був прийнятий сьогодні, уся відповідальність за його прийняття, лягала б на парламент та персонально Юлію Володимирівну як головного лобіста. Звісно, Тимошенко б доводила соціальну значущість цього документу, і що тепер мають зменшитися тарифи на газ для населення. Але штука в тому, що зниження ренти, якщо і призведе до зменшення тарифів, то на якийсь мізер, який громадяни не особливо відчують. Натомість головний зиск від зниження ренти отримають саме газовидобувальники. В разі ж втручання в ситуацію президента, негатив щодо роботи на олігархів падає також і на главу держави.

Отже, Порошенко, який неодноразово оголошував війну олігархам в політиці, виявиться людиною, яка в підсумку і вирішила позитивно питання щодо зниження ренти для газових олігархів. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада