Яценюк звільнить лише 3% держслужбовців

Кабінет міністрів у рамках реформи держапарату і вдосконалення системи соцзахисту має намір провести скорочення держслужбовців на 3% з одночасною індексацією зарплат чиновникам, які працюють, на показник інфляції
Depo.Влада
3 вересня 2014 09:55
ФОТО: depo.ua
Яценюк звільнить лише 3% держслужбовців
Яценюк звільнить лише 3% держслужбовців

Про це йдеться в оновленому Меморандумі між Україною і ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

«У 2015 році ми маємо намір розморозити зарплати чиновникам та індексувати їх на відсоток очікуваної інфляції, одночасно скорочуючи загальну чисельність управлінців на 3%. У той же час загальний обсяг зарплат держслужбовців складе 10,2% ВВП», - йдеться в Меморандумі.

При цьому розміри витрат Пенсійного фонду, як наголошується, залишаться колишніми - 15,2% ВВП.

Однак політика щодо привілейованих пенсій буде змінена: зокрема, уряд має намір оподатковувати високі пенсії, не підвищувати їх і не індексувати до кінця 2015 року.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в середині серпня зазначав, що державна служба України може бути скорочена щонайменше вдвічі, але при цьому фонд оплати праці чиновників може залишитися на нинішньому рівні.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко анонсував рішення уряду провести скорочення держапарату на 30-50%. Міністр зазначав, що в державному апараті нині працюють більше 250 тисяч чиновників, однак ефективність їх роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька.

Крім того, Петренко зазначав, що буде проведене «повне очищення та переатестація працівників державного апарату. У першу чергу це стосується представників судових і контрольних органів».