Яценюк почав президентську гонку за потягом Порошенка

Одна з останніх ініціатив прем‘єра Арсенія Яценюка - щодо прийняття на референдумі нової Конституції - виглядає як чергова спроба заскочити на президентський потяг
Depo.Влада
25 березня 2015 06:00
ФОТО: depo.ua
Яценюк почав президентську гонку за потягом Порошенка
Яценюк почав президентську гонку за потягом Порошенка

Останнім часом складається враження, що прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк активно готується до президентських виборів 2020 року, адже прагне вставити свої п‘ять копійок до кожної ініціативи президента Порошенка, геть не зважаючи на ту обставину добра чи погана ця ініціатива. До того ж, багато з цих питань знаходяться за межами конституційних повноважень Яценюка.

Зокрема Арсеній Петрович вже неодноразово продемонстрував, що не бажає залишатися осторонь зовнішньої політики, хоча ця сфера є виключно президентською парафією. Крім того, прем‘єр регулярно проводить наради з силовиками, хоча єдиний силовик, який знаходиться у впорядкуванні Яценюка - глава МВС Арсен Аваков і з ним завжди можна поговорити по спецлінії зв‘язку чи зачинитися в кабінеті.

Останні дії глави уряду також вкладаються в цю схему. Так, в понеділок ввечері, коли остаточно вималювалося жорстке протистояння між Порошенком і Коломойським, і сторони конфлікту уже обмінялися "компліментами" на адресу одне одного, у Арсенія Петровича гучно оголосили про проведення термінової наради з силовиками. Від цієї наради очікували важливих рішень в контексті війни президента проти олігарха, але жодного повідомлення за результатами наради так і не було. Складається враження, що Арсеній Петрович раптом відчув, що на тлі "битви титанів" про нього усі забули, тому і вирішив хоч якось відзначитися у ЗМІ.

У вівторок прем‘єр зробив чергову гучну заяву про затвердження нової Конституції на всеукраїнському референдумі, яка виглядає як звичайний популізм. До того ж в дусі президента Віктора Януковича, який, як пам‘ятаємо, довго носився з Конституційною асамблеєю без жодного практичного результату, аж поки не був вигнаний Революцією Гідності.

Отже, Яценюк регулярно заходить на поле президента, намагаючись прикрасити своєю думкою всі його ініціативи, але це прем‘єру лише шкодить. Замість того аби визначити та просувати власну політичну лінію Арсеній Петрович намагається наздогнати Порошенка і, як мінімум виглядає вторинним. Якщо Яценюк і далі намагатиметься застрибнути до президентського потяга, то вочевидь залишиться "завжди другим".

Єдина людина, яка виграє від подібних перегонів Яценюка з Порошенком - це нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов, який, на відміну від свого партнера по "Народному фронту" не намагається встигнути усюди і одразу, а виважено і послідовно пробує робити свою справу. І ніяк не виключено, що напередодні якихось чергових чи позачергових виборів розчарований Яценюком і Порошенком електорат згадає, що колись обов‘язки президента виконував такий собі "кривавий пастор" і все було, як мінімум, не гірше.