Яценюк мріє, щоб українці підзабули його і не знали міністрів

У найближчі два роки, коли повністю вступлять в силу децентралізаційні зміни, влада має підготуватися до переходу на нову систему управління державою, за якої громадяни не знатимуть прізвищ міністрів
Depo.Влада
23 липня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

На думку голови уряду, в новій системі державного управління для пересічного громадянина набагато більше значення матимуть саме місцеві органи влади, а не центральні.

"Він (громадянин, - ред.) повинен буде пам'ятати прізвище президента, важко згадувати прізвище прем'єр-міністра, і точно не знати прізвищ міністрів Але яке прізвище він повинен знати - це свого мера, свого керівника виконавчого органу, свого місцевого депутата, який отримавши повноваження , отримає відповідальність перед конкретною людиною, яка йшла на виборчу дільницю і опускала бюлетень", - пояснив прем'єр.

За словами Яценюка, в повноваженнях центральної влади залишаться питання національної безпеки і оборони, правоохоронної системи, суду, міжнародної діяльності.

 Нагадаємо, що 16 липня Верховна Рада України після тривалого обговорення і дискусій схвалила Закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та направила цей документ до Конституційного суду щодо його відповідності Основному Закону. 23 липня КСУ відкрив відповідне конституційне провадження.

У червні децентралізаційні зміни до Конституції України схвалила Венеціанська комісія

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.