Яценюк лякає всіх українців перевиборами, якщо його виженуть з прем'єрів

Заява Арсенія Яценюка про неминучій розвал коаліції в разі його відставки з поста прем'єра є нічим іншим ніж шантажем країни новими достроковими виборами
Depo.Влада
20 листопада 2015 12:33
ФОТО: depo.ua
Яценюк лякає всіх українців перевиборами, якщо його виженуть з прем
Яценюк лякає всіх українців перевиборами, якщо його виженуть з прем'єрів

Голова українського уряду Арсеній Яценюк чітко дав зрозуміти, ставитися до його у прем'єрському кріслі потрібно як до священної індійської корови. В інтерв'ю тижневику "Фокус" Арсеній Петрович поміркував щодо теми власної відставки, чутки про яку кружляють у повітрі вже доволі давно.

Як і годиться, пан прем'єр висловив свій респект конституційним правам парламенту, президента та й демократичним принципам загалом. "Я поважаю демократію, і якщо парламент готовий розглядати питання недовіри уряду, це його конституційні повноваження. Президент має також право внести резолюцію недовіри. Я прийму будь-яке рішення українського парламенту", - сказав він.

Але підкоритися рішенню парламенту не означає змиритися з ним. Арсеній Петрович чітко дав зрозуміти, що після його відставки "Народний фронт" просто не зможе залишатися в коаліції з президентською партією.

На відміну від Радикальної партії, "Батьківщини" та "Самопомочі" партія Яценюка не є дрібночленом і її вихід із коаліції означає автоматичне припинення існування коаліції як такої і, відповідно, необхідність дострокових парламентських виборів.

Так, теоретично парламент може існувати і без коаліції, а приймати рішення ситуативними голосуваннями, але для цього потрібно аби коаліція існувала хоча б де-юре. В разі ж офіційного виходу "фронтовиків", а саме про це говорить Яценюк, коаліція автоматично стає меншою за 226 багнетів і запускається таймер на 30 днів, за які потрібно або створити нову коаліцію, або ж розпускати парламент і йти на дострокові вибори.

Саме цим Арсеній Петрович і шантажує президента, для якого дострокові парламентські вибори, враховуючи не надто вдалі результати БПП-"Солідарності" на місцевих виборах аж ніяк не вигідні. Інше питання, що з рейтингами і у Яценюка персонально, і у "Народного фронту" все ще гірше, ніж у президентської сили. І невідомо, кому з них в підсумку буде гірше. А от парламентських "дрібночленів", які уже давно в міру сил намагаються розхитувати ситуацію в парламенті, такий сценарій може цілком потішити.

То ж швидше за все Яценюк просто блефує і так чи інакше доля прем'єрського крісла вирішуватиметься в переговорах між Яценюком та Порошенком і їхньої здатності домовлятися. Якщо ж обидва "упруться рогом", то обидва і програють.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада