Яценюк хоче розпочати нову війну на Донбасі

У "Народному фронті", схоже, вирішили влаштувати міжнародний скандал на рівному місці, скасувавши дію Мінських угод
Depo.Влада
24 грудня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua
Яценюк хоче розпочати нову війну на Донбасі
Яценюк хоче розпочати нову війну на Донбасі

На історії з захопленням терористами Комінтернового, схоже, встигли попіаритися всі – був і Ляшко, який критикував Мінські угоди, і "Самопоміч", яка вимагала від Генштабу прояснити ситуацію. Потім відмітився Арсен Аваков, який влаштував парад інформаційних фейків з захопленням-звіленням одразу трьох населених пунктів.

Тепер настав час представників "Народного Фронту". Під час брифінгу у Верховній Раді нардеп та помічник Арсена Авакова Антон Геращенко, а також екс-командир батальйону "Миротоворець" Андрій Тетерук фактично виступили за скасування Мінських угод. "Ми маємо змусити ЗСУ реагувати на такі випади військово. Ворог має вражатися, інакше ми будемо здавати всю територію. Це не допустимо", – сказав Антон Геращенко, фактично пропонуючи влаштувати війну за село, яке за картами, узгодженими під час Мінських угод, входить у "сіру зону". Водночас Андрій Тетерук взагалі безапеляційно заявив, що в Україні немає жодних "сірих зон". "У нас є лише українська земля, за яку гинуть українці", - заявив він.

Такий патріотичний пафос пасував би Олегу Ляшку чи, з натяжкою, Олег Березюку, які люблять виступати з гучними промовами, часто-густо позбавленими логіки та сенсу. Водночас у "НФ", другій фракції парламенту, такими хворобами майже не страждали. Але зараз заява про вимоги до армії фактично відмовитися від Мінських угод, а отже знову запустити маховик війни виглядає дуже дивно. Як колись говорив Талейран, це не просто злочин, це – помилка. Тим паче, що "НФ" має у своєму розпорядженні свого особистого голову уряду, а також низку міністрів, які мають серйозний вплив на ситуацію. Якщо у депутатів так чешуться руки, то можна було просто звернутися до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, і той вже може обговорити це питання з міністром оборони та головою Генштабу.

Поки ж все виглядає таким чином, що в "НФ" свідомо зводять це питання до внутрішньополітичного скандалу, у який би якомога сильніше вв’язалася президентська вертикаль. Насправді, у "НФ" не можуть не розуміти криваві наслідки своєї акції: дати розпорядження ЗСУ стріляти означає ескалацію бойових дій. Чого і треба досягнути провокацією з захопленням Комінтернового проросійським терористам.

Треба розуміти, що дане питання з захопленням селищ у "сірій зоні" - питання міжнародного значення. А отже нагинати треба зовсім не Генштаб, а міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який повинен активізувати роботу з ОБСЄ, а також провести переговори на рівні нормандського чи мінського формату. Власне, можемо згадати, як два тижні тому під час засідання Ради Безпеки Організації з питань України постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін почав вимагати від Києва "звільнити" 7 українських містах на Донбасі, у який ЗСУ "віроломно" встановили контроль. У випадку з Комінтерновим українській стороні варто було б діяти аналогічними методами.

Втім, задачі у "Народного Фронту" та у його керівництва, схоже, полягають у тому, щоб похитати ситуацію. Пояснення тут просте: це може хоч на мить призупинити неухильний кінець їх керівництва в уряді.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада