Ясько розповіла, хто увійшов та як готувалася українська делегація до початку сесії ПАРЄ

Українська делегація розпочинає роботу у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)
 

Ясько розповіла, хто увійшов та як готув…
Фото: facebook.com/lisa.yasko1

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла глава української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько, передає Depo.ua.

За її словами, настрій української делегації в ПАРЄ "бойовий та позитивний".

Ясько також повідомила, що члени української делегації, які ще не мають досвіду роботи і ПАРЄ, пройшли тренінг.

"Водночас, вчора неділя не минула даремно. Члени делегації, які ще не працювали в Палаці Європи, пройшли тренінг. Також відбулася плідна й конструктивна робоча нарада делегації (вечірня, що плавно перейшла в нічну). У ній взяв участь Борис Тарасюк, що також прибув для роботи у Страсбурзі.

Дещо пізніше ми звірили годинники з нашими колегами з Балтік+. Ми залишаємося однодумцями й координуватимемо наші зусилля. Настрій у всіх оптимістичний", – йдеться у повідомленні.

Фото: Єлизавета Ясько

Також Ясько повідомила, що члени делегації ухвалили рішення увійти до таких політичних груп:

Група Європейської народної партії – Єлизавета Ясько, Леся Василенко, Леся Забуранна, Дмитро Лубінець, Марія Мезенцева, Сергій Соболєв (члени делегації), Лариса Білозір, Сергій Власенко, Юрій Камельчук, Рустем Умєров (заступники членів делегації).

Група соціалістів, демократів та зелених – Юлія Льовочкіна, Олександр Мережко (члени делегації), Олег Волошин, В'ячеслав Медяник, Олександр Скічко (заступники членів делегації).

Група європейських консерваторів – Олексій Гончаренко, Сергій Кальченко (члени делегації), Дмитро Наталуха, Олена Хоменко (заступники членів делегації).

Альянс лібералів та демократів за Європу – Марина Бардіна, Юлія Овчиннікова (члени делегації), Олександр Ковальчук, Євгенія Кравчук, Андрій Лопушанський (заступники членів делегації).

"Втім, попри розподіл по політичним групам, запевняю всіх, що українська делегація – об’єднана команда, яка приїхала в ПАРЄ, щоб боротися за Україну та цінності Ради Європи. Наша делегація – новий, енергійний, самостійний і кваліфікований політичний гравець", – наголосила Ясько.

Нагадаємо, українська делегація на зимовій сесії в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) планує виступити з "позитивною проактивною позицією".

21 січня очільниця української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько сказала, що українська делегація в ПАРЄ буде піднімати не лише антиросійські питання.

16 січня народні депутати підтримали постанову про повернення делегації України до роботи в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Також українська делегація у ПАРЄ досягла домовленості із представниками держав-партнерів про те, як будуть оскаржуватися повноваження російської делегації.

Довідка: У квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу через анексію Криму.

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації. За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

Згодом стало відомо, що у ПАРЄ  створили коаліцію на підтримку України.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme