Ярош просить Порошенка провести вибори в Маріуполі у 2017 році

Народний депутат, лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош звернувся до президента України Петра Порошенка з закликом перенести вибори у Маріуполі на більш пізню дату
Depo.Влада
2 листопада 2015 10:34
ФОТО: depo.ua
Ярош просить Порошенка провести вибори в Маріуполі у 2017 році
Ярош просить Порошенка провести вибори в Маріуполі у 2017 році

Відповідне звернення було оприлюднене на сайті "Правого сектору", передає depo.ua.

За словами Яроша, розвиток ситуації в державі "потребує правильної та рішучої реакції президента на виклики, які підкидають життя та Путін".

"Ситуація з виборами в Маріуполі – один з головних викликів. Є два шляхи. Перший: зробити, що від Вас вимагають Америка, Німеччина, а також Путін, та провести вибори 15 листопада цього року. Спільно з Опозиційним Блоком та БПП це питання можна проголосувати у Верховній Раді України, остаточно поховавши проукраїнську коаліцію.

Є і другий: дати регіону шанс на видужання. Призначити вибори на більш пізній час та за цей час спробувати провести певні реформи в регіоні. Використати ситуацію, яка склалася в Маріуполі, як дорожню карту, як своєрідний експеримент, на прикладі якого розробити сценарій щодо подальшої соціалізації на даний час окупованої території Донбасу. Для прийняття рішення вивчити ситуацію в місті, без фальшивих шаблонів та облудних гасел, дивлячись правді у вічі", - заявив Ярош.

Він наголосив, що у Маріуполі ніколи не було, і зараз немає справжніх осередків політичних партій.

"Є нашвидкуруч складені списки активістів, яких на різних умовах "розібрали" на час виборчої кампанії. У Маріуполі виходять дві газети. Дві - на півмільйонне місто. Одна є власністю підприємства "Азовсталь", інша – ММК ім.Ілліча. Обидва входять до групи компаній "Метінвест". Працюють три телекомпанії. Зайве пояснювати, хто їх контролює. На підприємствах "Метінвесту" працюють десятки тисяч працівників", - зазначив народний депутат.

За його словами, "у місті панує депресія та розчарування у владі".

"Це підтверджують дані екзит-полу, проведеному в день голосування біля дільниць: "Опозиційний блок" набрав би 83,5%, жодна з інших політичних партій не набрала і 3%. Тобто 100% Маріупольської міської ради будуть представниками "Оппоблоку". Міський голова, звісно, буде теж висуванець "Метінвесту". Отже, місто буде віддано структурі, навіть в офіційній риториці якої поняття "Україна" просто відсутнє", - наголосив Ярош.

Депутат також зазначив, що вважає, що реальними причинами зриву виборів у Маріуполі були зовсім не технічні питання місця друку бюлетенів, чи протести проти можливих фальсифікацій.

"Не треба мати ілюзій щодо можливості швидкого перепроведення виборів. Слід усвідомлювати, що навіть формування іншого складу комісій, привезення бюлетенів навіть із водяними знаками, забезпечення проведення голосування в день виборів не гарантує проведення підрахунку голосів, доставку бюлетенів до комісій, визнання комісіями їх результатів, і таке інше. Варіантів дій у патріотів більш ніж достатньо, щоб не допустити поразки України", - наголосив Ярош.

Він також нагадав, що довкола міста у великій кількості зосереджені добровольчі підрозділи, а також батальйони МВС, МО та Нацгвардії, і "вони не сидітимуть склавши руки, дивлячись, як київські можновладці спихують місто у "ДНР".

Ярош закликав Порошенка припинити "прогинатися під "Метінвест".

"Для Путіна Маріуполь нині – як той пазл, якого не вистачає для формування хоч якогось варіанту "Новоросії" та пробивання сухопутного шляху до Криму. Вихід із ситуації є - перенесення виборів на більш пізній термін (найкраще на 2017 рік), а до того часу створення військово-цивільної адміністрації з авторитетних в краї управлінців.

Водночас розробка програми стабілізації регіону, створення незалежних ЗМІ, формування дієвих осередків політичних партій, робота з керівництвом металургійних комбінатів, залучення інвестицій, програми з покращення іміджу України тощо, які дозволять кардинально розвернути в бік України світогляд місцевого населення та провести у 2017 році вибори, з результатами яких погодиться громадськість міста. Або проведемо вибори в Маріуполі разом із окупованим Донецьком", - зазначив Ярош.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада