Інтерв`ю з упирем: Янукович розповів, що є таке слово "замануха"

Колишній президент України Віктор Янукович пояснив, чому звертався до Росії за позикою $15 млрд після відмови від підписання Угоди про асоціацію з ЄС
Depo.Влада
9 грудня 2015 10:04
ФОТО: depo.ua

Зокрема, Янукович заявив, що ця позика не була хабарем, і він був змушений звертатися до Москви після відмови з боку Міжнародного валютного фонду, передає depo.ua з посиланням на "РИА-Новости".

Янукович нагадав, що Україна тоді дуже довго чекала кредит від МВФ.

"Є таке слово "замануха"... Весь час подавали пряник, казали: "Ось-ось ми вам дамо, дамо, дамо...". І ми цими очікуваннями жили кілька років. Але ми не погоджувалися на ті умови, які нам пропонувалися, - підняти тарифи на 50%, підняти ціну на газ, у тому числі і для населення. Ми на це не йшли. Ми шукали різні шляхи, переконували, працювали на всіх рівнях. Системно працювали і, здавалося, ось-ось ми домовимося. На жаль, 23 (приблизно) листопада, ми отримали офіційну відмову МВФ. Ми розраховували на ці гроші. Ми опинилися в дуже складному становищі, коли це сталося", - зазначив він.

У цих умовах, сказав Янукович, він звернувся з проханням про позику до Росії.

Нагадаємо, у грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Наразі Росія погрожує Україні дефолтом через невиплату українською стороною так званого "боргу Януковича". 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада