Янукович ініціював притягнення суддів Оболонського райсуду до кримінальної відповідальності

Екс-президент Віктор Янукович подав до Генеральної прокуратури та НАБУ заяви про притягнення суддів Оболонського районного суду міста Києва Владислава Дев'ятка, Максима Тітова та Костянтина Васалатія до кримінальної відповідальності

Про це розповів адвокат АО "AVER LEX" Віталій Сердюк, який представляє інтереси Віктора Януковича, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Суддям інкримінують винесення завідомо неправосудних рішень, що передбачено статтями 374 та 375 Кримінального кодексу України.

"Такими рішеннями, що мають неправосудний характер, стали, по-перше, прийняття до розгляду справи, у якій немає ані підозрюваного, ані обвинувачуваного і по якій давно сплив строк розслідування. По-друге, суд відмовився забезпечити участь Віктора Януковича у процесі згідно з вимогами Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах та глави 43 Кримінального процесуального кодексу України. По-третє, судом ухвалено рішення про початок заочної процедури розслідування без врахування Віктора Януковича та наданих захистом доказів. І по-четверте, судом було повністю проігноровано Європейську конвенцію про захист прав та основоположних свобод людини у частині забезпечення доступу до правосуддя. Ми вважаємо, що такі рішення судом прийнято внаслідок безпрецедентного тиску на нього", – наголосив Віталій Сердюк.

За словами адвоката, саме для забезпечення можливості такого тиску ще у квітні 2017 року було здійснено втручання в автоматизовану систему розподілу суддів. Коли ще до того, як відбувся автоматичний розподіл, склад колегії суддів, яка розглядатиме справу Віктора Януковича, вже був відомий громадськості.

"Із самого початку справа про нібито державну зраду, у якій звинувачується Віктор Янукович, була пустою та заполітизованою. Вона з'явилася лише для того, щоб не дати Віктору Януковичу можливості пролити світло на події 2013-2014 років. І всі дії Генеральної прокуратури постійно підтверджували те, що справа носить суто політичний характер. Ми ще на стадії досудового розслідування неодноразово вказували на низку неправомірних рішень ГПУ. А зараз порушення закону відбувається вже суддями Оболонського районного суду, які під тиском ГПУ вимушені виносити протизаконні рішення, що порушують права нашого клієнта. Отже, у нас з нашим клієнтом вже достатньо фактів, які прямо свідчать про те, що судді Оболонського районного суду у справі Віктора Януковича мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності за прийняття завідомо неправосудних рішень за вимогами та під тиском Генеральної прокуратури України", – розповів Сердюк.

Нагадаємо, Оболонський райсуд Києва з 4 травня розглядав звинувачення Віктора Януковича, який переховується на Росії, у державній зраді – запрошення 1 березня 2014 року російських військ на територію України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"