Перший, але не єдиний: Коли Рабінович і Мураєв назвуть Бойка зрадником Донбасу

Нова технологія розколу країни від екс-"регіоналів": "почути голос Донбасу" замінили на "почути голос південного сходу". 

Політичний оглядач
Перший, але не єдиний: Коли Рабінович і…

"Повинен бути баланс в країні. Для цього потрібно, щоб Південний Схід на рекордній явці дав таку ж кількість депутатів, як дадуть інші області. Що для цього потрібно. Я вважаю - єдиний кандидат і одна партія", - заявив Мураєв в ефірі NewsOne. При цьому скандальний нардеп зазначив, що "Жінки за мир" Наталії Королевської, "Основа" Сергія Тарути, "За мир" Вадима Новинського або християнські соціалісти Михайла Добкіна для цього не годяться і лише дроблять електорат. Про свою з Вадимом Рабіновичем партію "За життя!" Мураєв не згадав. Хоча на думку тих же "опоблоківців", саме ця політсила дробить колишній біло-голубий електорат куди більше, аніж всі вище перераховані партії.

До речі, у цій же програмі екс-"регіонал" з Харківщини звинуватив діючу владу у тому, що вона зробила все, аби "ізолювати" значну частину країни з електорального процесу. "Ми втратили 2 млн голосів в Криму, втратили 7 млн голосів на Донбасі. Я беру і тих тимчасово переміщених осіб, які цією владою позбавлені права голосу", - сказав він. З приводу позбавлення права голосу – відверте пересмикування, тому що відповідна процедура голосування для тимчасово переміщених осіб існує, виключення – місцеві вибори. Але це квіточки. Ягідки від Мураєва – південний схід має дати таку ж кількість депутатів, як "дадуть інші області, які зараз управляють країною".

Отже, що означає сказане соратником Рабіновича. Перше – заявку "За життя!" на консолідуючу роль осколків "регіоналів". Враховуючи, що за цим проектом бачать тінь кума Путіна Віктора Медведчука, таке припущення не виглядає конспірологією. Досі ніхто з екс-"регіоналів" про висунення єдиного кандидата в президенти не говорив, бо у різних угрупувань свої кандидати. Так, група Фірташа-Льовочкіна поставила на Юрія Бойка, "ахметовці" - на Новинського, згодом щось придумають і для Вілкула – і змінювати розклади наміру не мають. Принаймні поки. Але мрія Москви саме в тому, що каже Мураєв – у відтворенні Партії регіонів, яка за рахунок голосів лояльніше налаштованого до Росії електорату зможе зупинити рух України до Європи і НАТО, й висуненні через рік нового Януковича (Кучми 1994 року, Петра Симоненка 1999-го). Тобто, кандидата від "юго-востока" - пропагандистського кліше, вживання якого викриває російську зацікавленість.

Чи прислухаються до Мураєва інші екс-"регіонали"? Маємо значний сумнів у цьому. По-перше, "За життя!" нічим особливим від них не відрізняється, аби стати лідером. Єдине, до чого ці хлопці зараз можуть добалакатися, що після президентських виборів почнуть переговори (точніше, їхню імітацію) про створення єдиної команди навколо того кандидата, який набере найбільше на президентських виборах. А на них ми побачимо не лише перерахованих Мураєвим осіб, але й інших вихідців з Партії регіонів. І тут питання не в зраді, як переконує нардеп. Участь у президентських перегонах і отриманий на них результат – це торги з акціонерами прохідних політсил на осінь 2019-го. Хтось торгуватиметься з "Опоблоком", а хтось – із "За життям!". Ставки залежатимуть від підсумків президентських перегонів. Так би мовити, нічого особистого, лише бізнес.

Друге - заява Мураєва може означати доволі прозорий натяк на те, що Рабінович або навіть і він (питання участі у президентських виборах саме Рабіновича вирішили, мабуть, тільки соціологи, а як буде насправді, побачимо) готові виступати в якості трунарів інших висуванців політпроектів, які виросли на перегної ПР. Бо завелика конкуренція на цьому фланзі. І технологія "об'єднуємося, інакше програємо" здатна позитивно вплинути на вибір частини виборців. Мураєв зробив пропозицію, від якої, звісно ж, відмовляться, і за це вони з Рабіновичем називатимуть "зрадників" поіменно. Таврованим доведеться реагувати, витрачати час. Не секрет, що у всіх таборах існують політики, яких дешевше зробити союзником на час виборів, аніж отримувати від них болючі удари під час кампанії. Не виключено, що пропозиція Мураєва з цієї опери.

Третє – чи реалістично взагалі змінити геополітичний розклад у наступному парламенті. В Україні існують політсили, які демонструють Росії, що за гарного фінансування та може все відіграти назад. Дійсно, загроза реваншу висока, проте існує кілька серйозних запобіжників переростання цієї загрози у червоний рівень. По-перше, проросійськість півдня і сходу перевищена. Робиться це, аби переконати Росію в шансах відкату. Так званого "біло-голубого" поясу давно нема і відновити його без зовнішнього прямого втручання неможливо. По-друге, екс-"регіонали" знову беруть на озброєння тему розколу, і якщо їм це дозволятимуть робити, вони почнуть гойдати регіони. Заяви Мураєва, а він не вперше висуває подібне, заслуговують на реакцію з боку спецслужб. Причому на реакцію ще вчора…

Фото: УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme