Якщо Савченко не доставлять в суд, ніхто не буде знати, жива вона чи ні, - адвокат

Якщо Надію Савченко не доставлять в суд 9 березня, ніхто не буде знати, жива вона чи ні
Depo.Влада
5 березня 2016 16:48
ФОТО: depo.ua
Якщо Савченко не доставлять в суд, ніхто не буде знати, жива вона чи ні, - адвокат
Якщо Савченко не доставлять в суд, ніхто не буде знати, жива вона чи ні, - адвокат

Про це в інтерв'ю виданню "15 хвилин" заявив один з адвокатів Савченко Микола Полозов, передає depo.ua.

Він зазначив, що на Росії зараз чотири вихідних дні і в ізолятор у вихідні дні не тільки не впускають адвокатів, родичів та консулів, він просто не працює.

"Тому неможливо отримати жодної інформації про стан здоров'я Надії. На сухе голодування людина може протриматися максимум тиждень. Але не можна забувати, що мова йде про здоровий людину, а Савченко вже знаходилася на звичайному голодуванні, не сухому, більше двадцяти днів. Тобто вона не вживала їжу, пила тільки воду. Стан її внутрішніх органів на поточний момент оцінити неможливо, тому що останнє обстеження Надії проводилося багато місяців тому. До того ж у слідчому ізоляторі просто немає лікарів", - сказав він.

За його словами, в СІЗО сказали, що у разі погіршення здоров'я Савченко її перевезуть в Ростов-на-Дону, покладуть в клініку і штучно виводитимуть з голодування.

"Але проблема ще й у тому, що всі ці переміщення відбуваються під грифом "таємно". В цілях безпеки федеральні закони забороняють співробітникам ФСВП повідомляти кому-небудь про місце знаходження ув'язненого під час її етапування. Тому якщо Надію не доставлять в суд 9 березня, то це буде катастрофа. По-перше, ніхто не буде знати, жива вона чи ні. По-друге, якщо її не доставлять в суд, ми поїдемо в слідчий ізолятор. Якщо її там не виявиться, треба буде піднімати глобальний шум з приводу її місцезнаходження. Влада буде приховувати це, і знайти Надію можна буде єдиним способом – вчинити тиск на Уповноваженого з прав людини на Росії Еллу Памфілову, яка може зреагувати. Принаймні, минулого голодування саме наше звернення до неї, не на папері, а публічне, змусило Памфілову сприяти тому, щоб українські медики обстежили Надію", - пояснив він.

Полозов повідомив, що з СІЗО можуть надіслати довідку, що за станом здоров'я вона не може бути в суді.

"Теоретично суд не в праві відмовити їй в останньому слові. Це встановлене законом право. Якщо суд раптом порушить його, то це остаточно заб'є цвяхи в весь пропагандистський спектакль, який вони збиралися влаштувати з цього суду. Затягування процесу явно в інтересах російської влади ‒ для того, щоб знизити накал з переговорів. Вони можуть просто оголосити перерву до її якогось одужання. Суддя не буде говорити, що насправді відбувається з Надією, яким буде її стан здоров'я на 9 березня", - сказав захисник.

Зараз, єдиним, хто може вплинути на держоргани питання Савченко - це уповноважений з прав людини Росії.

Нагадаємо, що Надія Савченко оголосила сухе голодування. Таке рішення вона прийняла після того, як суд не дав їй виступити з останнім словом і переніс засідання на 9 березня. Савченко заявила, що буде продовжувати сухе голодування "до повернення в Україну живої або мертвої".

2 березня Донецький міський суд Ростовської області перейшов до заключного етапу розгляду справи української військовослужбовцем Надії Савченко – дебатів сторін процесу. Підсудну звинувачують в незаконному перетині російського кордону і пособництві у вбивстві журналістів телеканалу "Росія 24". Захист Савченко наполягає на її невинності.

Шляхом часткового складання прокуратура запросила для Савченко 23 роки позбавлення волі. На даний момент термін утримання Савченко під вартою продовжено до 16 квітня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада