"Яка це хунта?! Якшо прем'єр, а тепер і президент – євреї": Як за кордоном відреагували на екзит-поли

Здивування, іронія, закиди до Росії у провальності її пропагандистської парадигми. Такою є палітра реакцій закордонних аналітиків, які відстежують президентські вибори в Україні

Як повідомляє Depo.ua, перші коментарі на оприлюднені результати екзит-полів у другому турі президентських виборів в Україні, за якими понад 70% голосів набрав шоумен Володимир Зеленський зібрав "Голос Америки".

"Україна тепер – комедемократія?" – твітує журналіст німецького видання Bild Юліан Рьопке.

Дослідник Carnegie Endowement Балаш Ярабік пише: "Нагадування: Порошенко п'ять років тому досяг навіть більшої перемоги (у першому турі, вперше в історії). Завдання Зеленського – (не) "просте" – не бути Порошенком".

Професор Королівського коледжу в Лондоні Александр Кларксон пише: "Нове українське керівництво довкола Володимира Зеленського на 20-30 років молодше за інші владні групи у майже всіх пострадянських країнах. Україна тепер у пост-пост-радянському світі".

Канадський журналіст Майкл Колборн твітує, цитуючи повідомлення Петра Порошенка: "Це не твіт того, хто щойно був переможений... це твіт того, хто знає, що парламентські вибори за шість місяців – і думає, що він має відіграти провідну роль. Побачимо".

 

 

"Тож Україна стане першою країною, окрім Ізраїлю, де президент і прем'єр-міністр – євреї. Але я думав, що це "фашистська хунта", – іронізує оглядач Politico Дейвід Патрікаракос.

Про безглуздість російської пропаганди каже й кореспондент Financial Times Макс Седдон: "Можливо, Росія повинна переглянути пропаганду на наступні п'ять років про те, що ця країна переповнена нацистами!"

Сам Зеленський у нещодавньому інтерв'ю заявив, що поміщає своє єврейство на 20-е місце серед численних "недоліків".

Експертка з питань України у неурядовій організації Crisis Group Катарін Квінн-Джадж застерігає, що не варто поспішати із узагальненнями щодо сприйняття Зеленського, фокусуючись на історичній спадщині його родини.

При цьому вона звертає увагу, що обрання першого чорношкірого президента в історії США Барака Обами у 2008 році нині не стоїть на заваді тому, що націоналістичні або навіть расистські настрої частини населення дехто називає однією з проблем Америки.

"Пам'ятаєте, як Америка очистилась від історичного расизму, коли обрала Обаму?" – твітує експертка.

"Один із тих рідкісних випадків, коли ти не соромишся перегляду за раз цілого сезону серіалу на Netflix, тому що це заради роботи", – жартує про серіал "Слуга народу" журналістка Associated Press у Москві Наталія Васильєва.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme