"День гніву": Як Ярош відзначатиме річницю Іловайська

Головний "правосєк" України Дмитро Ярош регулярно намагається попіаритися, прив’язуючись до "червоних дат" календаря. До сих пір в нього це виходило якось не дуже. Тепер прив’язка, схоже, буде до річниці Іловайської трагедії
Depo.Влада
30 липня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
"День гніву": Як Ярош відзначатиме річницю Іловайська
"День гніву": Як Ярош відзначатиме річницю Іловайська

Попри те, що "Правий сектор" не братиме участь у місцевих виборах, фактично поставивши хрест на своєму партійному майбутньому, схоже, на те, що бажання покачати ситуацію у Яроша нікуди не пропало. Втім, робиться це досить хитро: як кожна націоналістична організація, для "ПС" дуже важливо зробити прив'язку до тієї чи іншої "сакральної" дати. Зараз у соцмережах на різноманітних фанатських та радикальних сторінках поширюється інформація про підготовку протестної акції, яка має відбутися 29 серпня.

"День Гніву...В нас є місяць для того, щоб ця дата (29.08) справді стала днем гніву, днем народного ПОВСТАННЯ!ГОТУЙТЕСЬ! Готуйте аргументаж, думайте про плани атаки та відступу, читайте про те, як не спалитись і тд. ГОТУЙТЕСЬ! Все в наших руках, давайте не будемо робити знову сотих китайських попереджень владі, а просто вийдемо і дамо пі..ди!", - недвозначно говориться в тексті повідомлення. "Коли люди бачать двіж то і революційним силам є натхнення діяти і прості люди сходяться на зрєліще, цим створюючи масовість, а вона нам знадобиться, якщо ми хочемо на щось розраховувати.Veni,Vidi,Vice!", - пишуть фани. Втім, за інформацією depo.ua, за цією акцією насправді стоять не представники "ультрас" чи радикальної молоді, а цілком реальний проект - "Правий сектор", який таким чином готується до чергової спроби похитати ситуацію в Києві.

Варто зазначити, що попри публічні заяви Яроша про те, що він виступає проти "Майдану №3", рішення "ПС" не йти на місцеві вибори автоматично звужує діяльність цієї сили до рівня вуличних акцій. Тому заяви головного "правосєка", це як виступ бджіл проти меду. Формально-то вони - проти, а фактично - дуже навіть за...

Варто зазначити, що "ПС" і раніше намагався проводити різноманітні акції під якісь "сакральні" дати. Можна, наприклад, пригадати, як 3 липня "Правий сектор" вирішив відзначити дату перемоги князя Святослава Завойовника над Хозарським каганатом "ходою проти антиукраїнської влади". Враховуючи той факт, що якраз в цей час відзначалася річниця звільнення Слов'янська, легендарні звитяги Святослава тут були точно ні до чого. Щоправда, жодного вихлопу з цієї історії "ярошевці" не отримали. Пізніше нічим не скінчилося віче на Майдані в зв'язку з подіями у Мукачевому.

"День гніву": Як Ярош відзначатиме річницю Іловайська - фото 1

фото УНІАН

Чому обрано саме 29 серпня? Знову ж таки сакральний момент. Акурат після Дня незалежності Україна буде поминати загиблих рік тому українських героїв під Іловайськом. У разі правильної реалізації задуманого "ПС" зможе розраховувати на розкачування ситуації в столиці. Тим паче, не варто забувати, що в цей час не виключені й інші події, які можуть додати потрібного медіа-ефекту.

Мова йде, зокрема, про розмови щодо можливого наступу РФ на Донбасі: Путін теж полюбляє сакральні дати і не проти того, щоб спробувати повторити історію з Іловайськом. В разі якщо росіяни все ж таки не підуть в наступ, то можна прив'язатися до ймовірного позачергового засідання Верховної Ради, яке цілком вірогідне в цей час - вже зараз коаліційні "дрібночлени" - "Радикальна партія України" та "Самопоміч" починають вимагати проведення засідання Верховної Ради, щоб розглянути низку рішень.

Якщо ж не вийде з 29 серпня, то Ярош навряд чи засмутиться: можна буде підібрати іншу "правильну" дату. Наприклад, 14 жовтня - день святої Покрови Пресвятої Богородиці, який також офіційно є Днем захисника України. Зручність такого варіанта розгойдування ситуації теж не варто применшувати. Адже буквально за тиждень після цього мають в Україні мають відбутися місцеві вибори, які багато хто б хотів зірвати ще до їх початку...