ТСК по Гандзюк: Чи можуть бути пов'язані вбивства херсонської активістки і "Сармата"

Прізвища, які оприлюднюються під час ТСК у справі Гандзюк, можуть вдарити не тільки по центральній владі, а й по інших головних персонажах президентських перегонів

ТСК по Гандзюк: Чи можуть бути пов'…

Сьогодні відбулося друге засідання ТСК щодо розслідування вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. І на ньому нардеп від БПП Мустафа Найєм публічно назвав можливих замовників злочину - главу Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євгена Ріщука. Говорячи про це Найєм послався на публічну інформацію і фігурування цих прізвищ у ЗМІ.

Тут варто окремо згадати, що до цього засідання в одному з видань з'явилася стаття Катерини Моли "Час колотися - хто замовив Катю Гандзюк?". Згодом це видання матеріал видалило через що активісти, зокрема Роман Синіцин, розкритикували позицію ЗМІ і особисто редакторки Соні Кошкіної.

Матеріал був написаний професійно і в ньому міститься інформація про головні конфлікти Катерини Гандзюк з владою на Херсонщині. Починаючи від Антощука з МВС, голови регіонального управління "Укртрансбезпеки" Пастуха, закінчуючи губернатором Гордєєвим, його заступником Ріщуком, головою облради Мангером та Іллєю Кивою, як окремим представником від МВС, що відвідував Херсон.

В статті йшлося про скандал з обласною владою, який стався влітку через ліс. Гандзюк звинувачувала Гордєєва та Мангера в тому, що масштабна лісова пожежа в Олешківському районі - це традиційна схема заробляння грошей. Ліс підпалюють, а потім те, що не згоріло - вирубують і продають, бо офіційно цього лісу більше нема. Гандзюк навіть публікувала фотографії фур у "Фейсбуці", які вивозили деревину зі слідами пожежі. В МВС же факт підпалу не визнали. Ще цікавіше - на YouTube досі є відео з акції у Херсоні, на яку зі своїми бійцями приїздив Бердянський активіст Віталій Олешко (Сармат). У липні він завітав в місто під ОДА з метою боротьби зі схемою вирубки лісу і його підпалу.

Але окрім "АТОвців" Олешка під ОДА прийшли й інші - місцеві "АТОвці". Вони відкрито говорили активісту, що, мовляв, самі розберуться в своєму місті і не пускали його в ОДА, фактично захищаючи владу в особі Мангера та Гордєєва. Між ними виник конфлікт і Олешко зізнався, що приїхав в Херсон на запрошення Олександра Цегельника - керівника суспільної організації "Кордон". У Херсоні про Цегельника пишуть різне - є матеріали, в яких розповідається, що він також "пиляє ліс".

На перший погляд, виходить історія про конфлікт між владою та зацікавленою особою навколо схеми щодо вирубки лісу, в який були вплутані як Олешко так і Гандзюк. Доказів немає. Але 31-го липня Олешка застрелили в Бердянську, а Гандзюк облили кислотою. І в цій заплутаній історії, як за словами Гандзюк так і активістів, фігурує владне крило Херсонщини.

Голова ОДА Владислав Мангер є представником "Батьківщини" і колишнім помічником нардепа від "Партії регіонів" Журавка, котрий нині переховується в "ДНР". За словами Гандзюк, яка вийшла з партії одразу як він там з'явився, саме Мангер є свідченням зв'язків Тимошенко з російським криміналом та владою. І він має прямий вплив на губернатора Андрія Гордєєва. Кожен губернатор є ставлеником президента, тому можливе фігурування Гордєєва в злочині кидає тінь на Петра Порошенка. Окрім цього, заступник Гордєєва - бізнесмен Євген Ріщук, котрий за даними активістів і Гандзюк поводив себе як начальник Гордєєва, є членом БПП, але за інсайдерською інформацією, котра наводиться в ЗМІ, на вибори-2019 піде з "радикалами" Ляшка.

Сьогодні про роль цих людей у вбивстві Катерини Гандзюк говорити не можна. Інформація про слідство - засекречена. Версії Найєма на ТСК не підкріплені жодними доказами, а до матеріалів слідства доступу в ТСК нема. Але є один момент. В одному з останніх інтерв'ю активіст та друг Катерини Гандзюк Роман Синіцин заявляв, що активістам відомо, хто замовив Гандзюк. І це дуже серйозні люди. Але вони хочуть, щоб на цих людей вийшло слідство. Інформація досить серйозна, особливо якщо згадати історію із екс-помічником нардепа від "БПП" Паламарчука - Павловським. Ще до створення ТСК у ЗМІ з подачі активістів злили інформацію про його причетність і роль в якості посередника у вбивстві Гандзюк. Генпрокурор Луценко тоді побивався в Раді, що такі зливи шкодять слідству. Але Павловського таки затримали в рамках розслідування, яке проводить СБУ.

Активісти фактично стимулюють процес слідства, а ТСК потрібна їм як ще один майданчик для заяв і оприлюднення гучних прізвищ.

Та якщо виявиться, що слідство справді вийде на Гордєєва та Ріщука, то цілком можливо, що окрім них у справі фігуруватиме Мангер, враховуючи інформацію, яку доносили активісти та покійна Гандзюк. І ця історія вдарить по всіх головних політичних гравцях не тільки на Херсонщині, але і в масштабах України. А особливо - по Порошенку, Тимошенко і Авакову, бо МВС Херсонщини також під звинуваченнями активістів.

Важко наразі судити, хто програє найбільше. Справа Гандзюк може стати прецедентом, який продемонструє слабкість центральної влади і масштаб зв'язків місцевих владних структур з криміналітетом. Між іншим, сьогодні дуже дивно, що активісти забули про Сармата. Можливо, він несподівано з'явиться в цій справі в майбутньому. У той же час, може бути так, що реальна версія з не гучним прізвищем вже може бути не сприйнята. Бо ситуація вже завищує очікування людей на покарання когось із верхівки.

В будь-якому разі, перед виборами-2019, для багатьох людей при владі справа Гандзюк - це справжня бомба. А для влади об'єктивне розслідування цієї справи - справжній виклик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme